www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 18 жовтня 2021 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Приєднання до газових мереж: технічні особливості, які повинен знати кожен
Версія для друку Написати листа

Приєднання до газової мережі – складний технологічний процес, який варто довірити фахівцям. Комфортне споживання газу залежить від якості робіт з будівництва зовнішніх та внутрішніх газових мереж, індивідуального підбору газового обладнання. Споживачі можуть звернутися до Дніпропетровськгазу за професійною допомогою та замовити комплексну послугу газифікації «під ключ». Проте також корисно знати, як відбувається процес приєднання до мереж. Детальніше про це розповість директор із капітального будівництва Максим Бойко.

Які фактори впливають на швидкість та вартість приєднання?

Якщо потужність газоспоживання не перевищує 16 куб.м/год., а відстань до місця приєднання по прямій лінії не перевищує 25 метрів у сільській та 10 метрів у міській місцевості – ви можете скористатись послугою стандартного приєднання. Строк такого приєднання - до 90 днів, вартість у кожному регіоні фіксована, її визначено постановою НКРЕКП. Якщо клієнт має інші параметри - йому підійде нестандартне приєднання. Строк і вартість тут будуть індивідуальними, залежно від технічних умов реалізації проекту.

Які етапи підключення клієнта до газових мереж?

Підключення об`єкта замовника до газових мереж складається з двох етапів: будівництва зовнішніх і внутрішніх мереж газопостачання.

Газові мережі зовнішнього газопостачання – це газові мережі, від місця забезпечення потужності до місця/точки приєднання об'єкта або земельної ділянки замовника. Простіше кажучи, зовнішні мережі – це відрізок труби від газопроводу, до якого під’єднується споживач, до лічильника домогосподарства.

Газові мережі внутрішнього газопостачання – це мережі від місця/точки приєднання об'єкта або земельної ділянки замовника до його газових приладів (пристроїв) включно або до системи газоспоживання третіх осіб (замовників, споживачів). Це мережі, які йдуть від лічильника до газових приладів.

Як будуються зовнішні газові мережі? Чи є якісь особливості, про які необхідно знати споживачам газу?

Кожен клієнт, з поданням заяви про приєднання, має визначитися з обладнанням, яке планує використовувати. Персональний менеджер у 104.ua Клієнтському просторі допоможе розрахувати необхідну потужність споживання газу та навантаження на газорозподільні мережі, здійснити індивідуальний підбір газового обладнання.
Будівництво зовнішніх мереж газопостачання включає наступні етапи:

  Отримання технічних умов – вихідні дані для проектування мереж зовнішнього та внутрішнього газопостачання;
  Проектування зовнішніх мереж газопостачання (від місця забезпечення потужності до точки приєднання з внутрішніми газовими мережами);
  Монтаж зовнішніх мереж газопостачання;
  Введення в експлуатацію зовнішніх мереж газопостачання;
  Пуск газу у зовнішні мережі газопостачання.
Краще замовити у оператора ГРМ одразу весь комплекс робіт з будівництва мереж зовнішнього та внутрішнього газопостачання. Таким чином, ви знатимете скільки коштів та часу знадобиться на газифікацію вашого об’єкта.
Якщо клієнт замовляє у комплексі будівництво зовнішніх та внутрішніх мереж газопостачання, проектування та монтаж зовнішніх мереж газопостачання відбувається одночасно з проектуванням та монтажем мереж внутрішнього газопостачання. Це значно скорочує терміни газифікації вашої оселі, адже фахівці здійснюють усі роботи паралельно.

Коли зовнішні та внутрішні мережі збудовані, клієнт підписує в 104 ua Клієнтському просторі Договір на розподіл. Після чого, здійснюється пуск газу і клієнт може ним користуватись.

Що ви можете розповісти про внутрішні мережі газопостачання?
Для проектування і будівництва мереж внутрішнього газопостачання необхідно здійснити кваліфікований підбір газового обладнання та його потужності. Це вам допоможе зробити Персональний менеджер.
Основні етапи робіт з будівництва мереж внутрішнього газопостачання:
  Проектно-кошторисні роботи виконуються відповідно до визначених в технічних умовах на приєднання вихідних даних для проектування газових мереж внутрішнього газопостачання;
  Будівельно-монтажні роботи;
  Введення в експлуатацію газових мереж внутрішнього газопостачання;
  Пуск газу у внутрішні мережі газопостачання – передбачає 100% будівельну готовність і підключення встановленого газового обладнання до мереж внутрішнього газопостачання. Здійснюється Оператором ГРМ протягом п’яти робочих днів у міській місцевості та десяти робочих днів у сільській місцевості за умови укладання договору розподілу природного газу.
  Обладнання має бути встановлено і підключено до системи опалення та водопостачання. Тому що перевіряється герметичність системи, фіксується відсутність витоку газу, відтак клієнт може споживати газ безпечно.

З яких матеріалів будуються газові мережі клієнта?

По розташуванню відносно поверхні землі газопроводи поділяють на підземні та надземні. Залежно від технічних умов об'єкта, персональний менеджер допоможе обрати матеріали та обладнання для здійснення будівельних робіт.
Зазвичай, фахівці рекомендують використовувати поліетиленові труби, адже на сьогодні це найперспективніший матеріал. Вони не потребують електрохімічного захист, використання поліетиленового матеріалу значно пришвидшує та спрощує виконання будівельно-монтажних робіт. Приватні домоволодіння - це об'єкти низького і середнього тиску, тому поліетиленові труби вітчизняного виробника для монтажу підземних газопроводів тут широко використовується.

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор