www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 18 жовтня 2021 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Газовий ринок 2021 року: ролі та відповідальність сторін
Версія для друку Написати листа

Вже рік клієнти АТ «Дніпропетровськгаз» сплачують за розподіл блакитного палива окремо від оплати за спожитий газ. АТ «Дніпропетровськгаз» – це газорозподільна компанія, яка відповідає за безперебійну та безаварійну доставку газу споживачам. Оператор ГРМ не впливає на формування ціни на газ та не бере участі у цьому процесі.

У зв’язку з анбандлінгом ринку газу та приведенням його до європейських стандартів, а також задля встановлення прозорих стосунків між усіма учасниками газового ринку, з січня 2020 року вартість послуги з доставки газу виключена із загального рахунку за газ і виставлена окремим платежем. Таким чином, процес формування ціни на газ як товар набув ринкової моделі, кожен споживач може обирати постачальника газу самостійно, та саме постачальники газу, а не оператори ГРМ, встановлюють ціни на блакитне паливо.

Тариф на розподіл природного газу затверджує НКРЕКП, він є динамічним, як і тарифи на всі інші комунальні послуги. Він залежить від декількох факторів: від розрахунку планових витрат на підтримку газорозподільних мереж в робочому стані, оновлення трубопроводу та газового обладнання; від розміру мінімальної заробітної плати та від рівня інфляції, який змінюється протягом року; у тариф закладена вартість технологічного газу, яка також може змінюватися.

Таким чином, до структури тарифу на розподіл газу входять виробничі витрати, витрати природного газу, необхідні для його транспортування по мережах, та матеріальні витрати на організацію діяльності газорозподільних компаній з ліцензійних послуг для споживачів, а також витрати на оплату праці та інвестиції.

АТ «Дніпропетровськгаз» не має ліцензії на продаж газу. Компанія займається виключно обслуговуванням газогонів та газового обладнання на території Дніпропетровської області, відповідає за функціонування аварійно-диспетчерської служби 104 та за безперебійний та безаварійний процес розподілу газу споживачам.


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор