www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 18 жовтня 2021 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Криничанське бюро правової допомоги інформує: «Чи є підставою для розірвання договору оренди землі смерть орендодавця?»
Версія для друку Написати листа

Частими зверненнями до Криничанського бюро правової допомоги є питання щодо договорів оренди земельних ділянок. Землевласників цікавить розмір орендної плати, порядок стягнення невиплаченої орендної плати, терміни на які можна укладати такого роду угоди, як розірвати договір з недобросовісним орендарем тощо.
Також, спадкоємці запитують у яких випадках договір оренди може бути припинено. Зокрема, чи є підставою для припинення договору смерть власника землі?
Спершу слід наголосити, що до особи, яка набула право власності на земельну ділянку, що перебуває у користуванні іншої особи, з моменту переходу права власності на земельну ділянку переходять права та обов’язки попереднього власника земельної ділянки за чинними договорами оренди, суперфіцію, емфітевзису, земельного сервітуту щодо такої земельної ділянки.
Більше того, розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або відповідним договором.
Статтею 31 ЗУ “Про оренду землі” визначено, що договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом.
Стосовно спадкоємців, варто зазначити, що особа, яка набула право власності на земельну ділянку, що перебуває в оренді, протягом одного місяця з дня державної реєстрації права власності на неї зобов’язана повідомити про це орендаря в порядку, визначеному статтею 148- 1 Земельного кодексу України.
Смерть орендодавця, за загальним правилом, не є підставою для припинення дії договору оренди, а також для його розірвання чи зміни його умов. Якщо умовами договору оренди передбачено розірвання договору в односторонньому порядку, або якщо сторони у договорі оренди передбачили, що перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи є підставою для розірвання договору, то договір на вимогу однієї із сторін може бути розірвано у судовому порядку, якщо інша сторона ухиляється від його розірвання, а відмова іншої сторони від розірвання договору, у такому разі, розцінюється як одностороння відмова від умов договору.
Отже, смерть орендодавця не є підставою для припинення дії договору оренди (окрім випадків наявності в договорі умови дострокового припинення договору внаслідок смерті орендодавця чи у разі переходу права на об’єкт оренди до інших осіб), а також для його розірвання чи зміни його умов. Усі права та обов’язки орендодавця після його смерті переходять до його спадкоємця.

Надія Федориненко
Начальник Криничанського бюро правової допомоги.
Криничанське бюро правової допомоги Кам’янського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: смт. Кринички, вул. Виконкомівська, б. 17, к. 3
Графік роботи: Понеділок-П'ятниця з 08:00 до 17:00.
Контактний номер телефону бюро: (05654) 9-20-62 (під час дії карантинних обмежень, прохаємо записуватись на прийом заздалегідь)

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор