www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 3 березня 2021 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
ЗМІНИ У МІСТОБУДІВНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ ОБЛАСНОЇ МІСТОБУДУВАЛЬНОЇ РАДИ ПРИ УПРАВЛІННІ МІСТОБУДУВАННЯ ТА АРХІТЕКТУРИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
Версія для друку Написати листа

1. Відповідно Закону України № 199-ІХ від 17.10.2019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» з метою забезпечення ефективної роботи працівників органів містобудування та архітектури у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (далі – Система) була прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 01.07.2020 № 559 «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», якою затверджено Порядок проведення експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та Порядок ведення першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва під час реалізації експериментального проекту.
Система є складовою частиною містобудівного кадастру, що забезпечує створення, перегляд, відправлення, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробку, використання, розгляд, зберігання, захист, облік та надання інформації у сфері будівництва, а також електронну взаємодію між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг, з метою отримання визначених цим Законом послуг у сфері будівництва.
Такі послуги, як надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки та оформлення паспортів забудови земельної ділянки (для індивідуальних житлових, дачних, садових будинків) з 1 вересня 2020 року надаються тільки у Системі.
Отримання дозволів на початок будівництва та введення об’єкта в експлуатацію теж відбувається за допомогою Системи.
Система забезпечує доступ до усіх адміністративних послуг для об’єктів класу наслідків СС1 на порталі «Дія» та ведення реєстрів атестованих осіб, експертних організацій, ліцензіатів, саморегулівних організацій.

  2. Обласна архітектурно-містобудівна рада при управлінні містобудування та архітектури (далі – Рада) створена у відповідності до статті 20 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Типового положення про архітектурно-містобудівні ради» (далі – Положення), затвердженого наказом Мінрегіону України від 07.07.2011 N 108 (зі змінами).
  Персональний склад Ради сформовано Головою Ради з урахуванням пропозицій обласної організації Національної спілки архітекторів України та затверджено наказом начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації від 26.02.2020 року №5/0/185-20.
  Рада є дорадчим органом для професійного колегіального розгляду й обговорення містобудівних, архітектурних та інженерних рішень містобудівної та проєктної документації. Рада діє на громадських засадах.
  Рада згідно з наданими чинним законодавством повноваженнями у сфері містобудування та архітектури розглядає містобудівну та проектну документацію і надає рекомендації з питань планування, забудови та іншого використання територій відповідному органу містобудування та архітектури.
  При розгляді містобудівної та проектної документації рекомендації надаються на підставі їх оцінки відповідно до вимог законодавства, державних будівельних норм, особливостей містобудівної ситуації (архітектурно-планувальних рішень, техніко-економічних показників та архітектурної виразності).
  Результати розгляду Радою проектів містобудівної документації враховуються під час подальшого доопрацювання та затвердження таких проектів.
  За період з січня по вересень 2020 року проведено 6 засідань Ради (23 лютого, 16 квітня (в режимі онлайн-конференції), 26 червня, 23 липня та 18 вересня; у разі пом’якшення карантинних обмежень заплановано провести ще два засідання: у листопаді та грудні 2020 року)), на яких розглянуто 23 питання, у тому числі:
  - 10 проєктів генеральних планів населених пунктів;
  - 4 проєкти планів зонування територій населених пунктів;
  - 9 проєктів детальних планів територій.
  З усіх розглянутих питань було надано пропозиції та зауваження. Прийнято відповідні рішення щодо рекомендації подальшого доопрацювання та (або) затвердження 3 проєктів, що були надані на розгляд Ради. За результатами розгляду й обговорення питань секретарем Ради було складено протоколи, які підписані головуючим на засіданнях та секретарем.
  Версія для друку Написати листа

  Про цей сайт | Запитання | Адміністратор