www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 24 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Щодо порядку зупинення транспортного засобу поліцейським роз’яснення надає Криничанське бюро правової допомоги
Версія для друку Написати листа

Право поліцейського зупинити транспортний засіб
Законом України «Про Національну поліцію» поліцейським надано право зупиняти транспортні засоби. Проте, зупинити автомобіль правоохоронець має право лише у конкретно визначених випадках, а саме:
1) якщо водій порушив Правила дорожнього руху;
2) якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;
3) якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об’єктом чи знаряддям учинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення;
4) якщо транспортний засіб перебуває в розшуку;
5) якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;
6) якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод;
7) якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху;
8) якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;
9) порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.
Тобто, законодавством чітко визначено підстави, які дають право представнику правоохоронного органу зупинити транспортний засіб - в усіх інших випадках поліцейський не має права зупиняти автомобіль.

Право знати причину зупинки
Варто зауважити, що Законом України «Про дорожній рух» визначено, що водій має право знати причину зупинки транспортного засобу посадовою особою державного органу, яка здійснює нагляд за дорожнім рухом, а також прізвище і посаду цієї особи.
Обов’язок поліцейського надати таку інформацію закріплений у статті 35 Закону України «Про Національну поліцію». Пунктом 2 статті 35 даного закону визначено, що поліцейський зобов’язаний поінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки, визначеної у цій статті.

Право водія знати «хто» зупинив автомобіль
Законом України «Про дорожній рух» визначено, що при зупинці транспортного засобу водій має право знати прізвище і посаду особи, яка зупинила автомобіль.
Пункт 3 ст. 18 ЗУ «Про Національну поліцію» зобов’язує поліцейського, звертаючись до особи, або у разі звернення особи до поліцейського, назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред’явити на її вимогу службове посвідчення, надавши можливість ознайомитися з викладеною в ньому інформацією, не випускаючи його з рук.
У статті 20 ЗУ «Про Національну поліцію» йдеться про те, що поліцейські мають єдиний однострій. На однострої поліцейського розміщується нагрудний знак із чітким зазначенням його спеціального жетона. Нормою даної статті забороняється поліцейському знімати з однострою чи приховувати нагрудний знак, а також будь-яким іншим чином перешкоджати прочитанню інформації на ньому або фіксуванню її за допомогою технічних засобів. Так, спеціальний номер поліцейського можна використати для ідентифікації. Тобто, водій має право сфотографувати (зняти на відео) нагрудний знак поліцейського.

Надія Федориненко,
заступник начальника
Криничанського бюро правової допомоги
Криничанське бюро правової допомоги Дніпродзержинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: смт. Кринички, вул. Виконкомівська, б. 17, к. 15,16.
Графік роботи: Понеділок-П'ятниця з 0
8:00 до 17:00.
Контактний номер телефону бюро: (05654) 9-20-62
Всеукраїнська гаряча телефонна лінія, зателефонувавши на яку можна дізнатися адреси центрів та бюро в усіх регіонах України - 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних і стаціонарних телефонів у межах України).

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор