www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 21 січня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Покладання квітів до меморіалу загиблим воїнам з нагоди 75-ї річниці визволення Криничанщини від нацистського окупаційного режиму в роки Другої світової війни відбулося в смт Кринички
Версія для друку Написати листа

26 жовтня 2018 року в смт Кринички відбулося покладання квітів з нагоди 75-ї річниці визволення Криничанщини від нацистського окупаційного режиму в роки Другої світової війни. Участь у заході взяли: голова Криничанської райдержадміністрації, депутат районної ради Олег Васильович Гапіч, актив району, депутати місцевих рад, представники трудових колективів, політичних партій та громадських організацій, ветерани праці, учасники АТО, молодь.

27 жовтня 2018 року виповнюється 75 років від тих осінніх днів, коли на криничанській землі відгриміли останні залпи найбільшої і найкривавішої в історії людства війни і коли цей край було остаточно звільнено від нацистських окупантів.
1418 днів і ночей тривала кровопролитна війна. Роки йдуть. Її сліди
стираються з нашої землі. Але навічно залишилися в пам’яті людській та в історії держави подвиги захисників та герої війни. Біль втрат, біль старих ран і сьогодні нагадують ветеранам Другої світової війни про ті події.
З перших днів війни тисячі хліборобів Криничанщини пішли захищати країну від ворога. Майже всі вантажні машини, потужні трактори, велика кількість худоби були забрані з господарств для потреб армії.
Незважаючи на відчайдушний опір наших військ, 16 серпня 1941 року ворог вдерся в селище Кринички і територія району була окупована нацистськими загарбниками.
Закривалися школи, нищились бібліотеки, вивозилося майно. 2389 молодих жителів району були забрані до Німеччини. Повернулися лише 1933 чоловіки.
Вже в кінці вересня 1941 року в селах Ганнозачатівка та Преображенка нацисти створили табори для військовополонених, в яких загинули сотні людей. Не минуло лихо і мирних жителів. Тільки в селищі Божедарівка стратили 22 чоловіки.
Криничанська земля не корилася окупантам. Місцеві підпільники розвінчували брехливу нацистську пропаганду, інформували населення району про становище на фронтах. В околицях Криничок діяв партизанський загін у складі 32 чоловік.
Восени 1943 року наші війська, переправившись через Дніпро, утворили на його правому березі плацдарм, звідки частини Південно- Західного фронту завдали нищівного удару і визволили ряд населених пунктів Дніпропетровської області.
27 жовтня 1943 року 46-та гвардійська дивізія за активної підтримки місцевих партизанів визволила Кринички.
Відступаючи, фашистські загарбники зpуйнували районну лікарню, школи, ферми, будинки.
В цілому за час окупації району було майже повністю зруйновано народне господарство, замучено і розстріляно сотні мирних жителів.
З 15 тисяч воїнів, котрі пішли на фронт, з полум’я війни не повернулися понад 8 з половиною тисяч, близько 9 тисяч воїнів різних національностей загинули в боях за визволення району.
Перемога була досягнута завдяки міцному союзу фронту і тилу, масовому героїзму людей.
За проявлену мужність і героїзм понад 13 тисяч воїнів-криничанців нагороджено орденами і медалями.
Кожна з таких дат як чергова річниця визволення Криничанщини, Дніпропетровської області чи України на сьогоднішній день має новий зміст і закликає переосмислити події Другої світової війни, мати чесний діалог навколо складних сторінок минулого і однаково шанувати пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом.
Вічна і світла пам’ять наших загиблим землякам та співвітчизникам!
Велика вдячність ветеранам за безсмертний подвиг в роки воєнного лихоліття, за вклад у патріотичне виховання підростаючого покоління.
Є впевненість: мир буде і на Сході нашої держави, і відстоять його новітні герої - учасники АТО, які своєю мужністю і відвагою, сумлінністю та відданістю Україні примножують славу своїх пращурів і є гідними спадкоємцями героїв Другої світової війни.
Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Другої світової війни та поклали квіти до підніжжя меморіалу загиблим воїнам.
Адже криничанці пам’ятають: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими, вона – запорука неминучості нашої перемоги над агресором у зоні АТО сьогодні.

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор