www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 22 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Управління Держпродспоживслужби у Криничанському районі надає роз’яснення ситуації з метою унеможливлення проникнення збудника АЧС на територію району та впровадження комплексу відповідних протиепізоотичних заходів, спрямованих на недопущення розповсюдження даної вірусної хвороби серед свинопоголів’я на підприємствах та в приватному секторі
Версія для друку Написати листа

Станом на 06.02.2017 року в Дніпропетровській області зареєстровано три випадки захворювання свиней на африканську чуму (АЧС) с. Новопілля Криворізького району - фермерське господарство, с. Веселе, Синельниківського району та м. Нікополь - особисті господарства, де оголосили неблагополучні пункти. Тому на часі Криничанський район увійшов в загрозливу зону по африканській чумі свиней.
Африканська чума свиней – високо контагіозна вірусна хвороба свиней, яка проявляється лихоманкою, синюшністю шкіри та значними крововиливами внутрішніх органів. Для людини африканська чума свиней – безпечна, але це захворювання завдає значних збитків свинарству.
Першою ознакою хвороби є лихоманка (до 42°С), однак апетит зберігається. Відмова від корму спостерігається за 1-2 дні до загибелі. У тварин відзначають пригнічення, слабкість, діарею з домішкою крові, серозно-геморагічний кон'юнктивіт, ознаки пневмонії та набряку легенів. На шкірі різних ділянок тіла з'являються фіолетово-червоні плями.
За 1-2 дні до загибелі у тварин розвиваються ознаки ураження нервової системи - судоми, парези й паралічі кінцівок. Вагітні свиноматки абортують майже в 100% випадків. Гострий перебіг хвороби триває 4-10 днів, підгострий - 15-25 днів.
З метою запобігання занесення збудника хвороби необхідно: утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати відвідування свиногосподарств та індивідуальних господарств сторонніми людьми та стороннім транспортом, обмежити можливі контакти свиней з іншими тваринами, вчасно проводити дезінфекцію, боротьбу з гризунами, не допускати до вживання в їжу продуктів забою невідомого походження та від вимушено забитих і підозрілих в захворюванні тварин, харчові відходи згодовувати свиням тільки після 50 хв. кип'ячення.
Власникам , які утримують свиней, необхідно утриматись від поїздок до населених пунктів, неблагополучних по АЧС.
Також забороняється вигульне утримання свиней, забій (без ветеринарного огляду), завезення тварин без ветеринарних документів, а особливо з районів, де зафіксували африканську чуму.
Відповідно рішення Надзвичайної протиепізоотичної комісії при Криничанській райдержадміністрації №1 від 27.01.2017 року рекомендовано головам об’єднаних громад та сільських рад спільно з дільничними ветеринарними лікарями провести інвентаризацію свинопоголів’я в приватному секторі з метою реального планування дій в разі виникнення АЧС в тому чи іншому населеному пункті району.
Прохання до власників свиней віднестися відповідально до вказаного перепису поголів’я, який буде проведений з метою планування відшкодування втрат в разі вимушеного знищення свинопоголів’я при проведенні протиепізоотичних заходів, спрямованих на недопущення розповсюдження АЧС.
Управлінням Держпродспоживслужби в Криничанському районі спільно з районною державною адміністрацією та всіма зацікавленими службами впроваджується комплекс протиепізоотичних заходів, спрямованих на недопущення розповсюдження АЧС на території району.
При захворюванні, загибелі свиней або виявленні трупів диких кабанів необхідно негайно повідомити ветеринарного лікаря державної установи ветеринарної медицини за цілодобовим телефоном – 0980428442 та телефоном Криничанської РДЛВМ - 9-17-34 або Управління Держпродспоживслужби в Криничанському районі - 9-21-01.

Ю.В. Білоус,
головний спеціаліст Управління Держпродспоживслужби
в Криничанському районі
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор