www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 20 червня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Дифтерія атакує!
Версія для друку Написати листа

Дифтерія – одна із самих небезпечних інфекційних хвороб в світі.
В минулий період 2018 року в Україні зареєстровано 8 випадків дифтерії, як серед дорослого населення так і серед дітей.
Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом, характеризується утворенням сірих нальотів в місці проникнення збудника, найчастіше на слизові оболонки ротоглотки та дихальних шляхів, загальною інтоксикацією, ураженням серцево-судинної, нервової систем та нирок.
Джерелом інфекції може бути як хвора, так і практично здорова людина, яка є носієм дифтерійної палички, але не має наявних признаків захворювання (бактеріоносій).
Інкубаційний період становить 3-5 днів, іноді від 2 до 10 днів.
Найбільш вразливі до дифтерії діти від 3 до 7 років, проте заразитися може кожен. Дифтерія підступна ще тим, що ознаки хвороби проявляються не у всіх, і зовні абсолютна здорова людина може бути носієм інфекції та розповсюджувати її, навіть не підозрюючи про це. Перші симптоми дифтерії: незначне підвищення температури тіла, біль горлі, особливо під час ковтання, почервоніння та набряк мигдалин, наліт у вигляді білої чи жовто-сірої плівки на мигдалинах. Приблизно через тиждень легка форма дифтерії (зазвичай буває лише у щеплених) закінчується видужанням хворого. Якщо цього не стається, хвороба переходить у важку токсичну форму, яка є вкрай небезпечною для життя. Для токсичної форми дифтерії характерні симптоми: дуже висока температура тіла до 39,5-41,0о С, сильні головні болі, сонливість, апатія, блідість шкіри, сухість у роті, багаторазове блювання, біль у животі, різко виражений набряк мигдалин, утруднення дихання, гугнявість, значне збільшення шийних лімфатичних вузлів, до яких боляче торкатися. Рідше зустрічаються дифтерія носу, очей, шкіри, які також є дуже небезпечними.
При перших ознаках захворювання необхідно викликати лікаря. Відокремити хворого від інших членів сім’ї, виділити йому окремий посуд, рушник. Посуд мити окремо гарячою водою з милом, кімнату, де знаходиться хворий, бажано провітрювати та прибирати вологим методом. Госпіталізувати хворого дифтерією необхідно обов’язково для проведення спеціального лікування, порятунку життя хворого та ізоляції його від сприйнятливих до дифтерії осіб.
Пропоную кожному дорослому заглянути в свою медичну карту та медичну карту своїх дітей, при відсутності там щеплення проти дифтерії, невідкладно зробити щеплення.
Відповідно до Календаря щеплень, затвердженого МОЗ України, вакцинацію від дифтерії слід проводити дітям у віці 2,4,6 місяців,повторна вакцинація – через рік, потім ревакцинація у 6 та 16 років. Дорослим людям необхідно робити ревакцинацію від дифтерії кожні 10 років впродовж усього життя, лише тоді можна говорити про захист від хвороби.
Тільки за допомогою профілактичних щеплень можна не допустити поширення дифтерії в Україні.
Єдиним способом профілактики дифтерії і попередження розвитку небезпечних ускладнень є вакцинація для дітей та і ревакцинація для дорослих.

В.В.Радченко,
завідувач ВСП «Верхньодніпровський
міськрайонний відділ лабораторних
досліджень ДУ «ДОЛЦ МОЗ України»,
лікар-епідеміолог
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор