Криничанський район
www.krinich-rn.dp.gov.ua


19 лютого 2020 року у приміщенні Криничанської районної бібліотеки начальником Криничанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області Наталією Крюковою проведено брифінг, присвячений 5-річному ювілею створення пробації. На заход запрошені: представник органу поліції старший дільничний поліції Криничанського відділу поліції капітан поліції Станіслав Мельник, начальник Криничанського бюро правової допомоги Надія Федориненко, представник районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлія Маляр, волонтер Валентина Ісканіна.
Вітаючи учасників, начальник сектора Наталія Крюкова розповіла про
впровадження ефективної системи пробації у Криничанському районі та в Україні в цілому. Зокрема, вона зазначила, що 5 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про пробацію", який визначив організаційно-правові засади для створення пробації України. Пробація представляє собою систему виконання покарань без позбавлення волі, орієнтовану не лише на контроль та нагляд за засудженими, а й на надання допомоги у напрямку зміни умов життєдіяльності правопорушника.
Головною мета пробації сьогодні є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та надання суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття ним рішення про міру їхньої відповідальності.
Сьогодні у суспільстві, на жаль, існує стереотип, що за злочин необхідно обов’язково "заправторювати" у в'язницю. Але покарання колись закінчиться і правопорушник повернеться у суспільство після тривалого спілкування з такими самими злочинцями без засобів існування, без розуміння, без підтримки. Чи багато людей мають бажання з ним зустрітися?
Широка громадськість не володіє достатньою інформацією про те, що існують покарання без позбавлення волі для правопорушників, які не несуть загрози життю і здоров'ю людей. Ці покарання виконує служба пробації, яка не лише контролює поведінку таких правопорушників, але й допомагає їм зрозуміти й виправити свої помилки.
— На мою думку, — зазначила Наталія Олександрівна, — перспективи
запобігання повторних злочинів набагато краще, аніж тривале утримання їх у в'язниці за гроші платників податків.
Слова вдячності на адресу працівників сектора лунали від начальника Криничанського бюро правової допомоги Надії Федориненко та волонтера Ісканіної Валентини, які зазначили, що тільки спільними зусиллями можна досягнути успіхів у роботі. Насамкінець зустрічі начальник Криничанського районного сектору Наталія Крюкова висловила вдячність усім партнерам за участь у заході та їх внесок у розбудову пробації в районі.

Тетяна БОНДАРЕНКО
Криничанський районний сектор філії
Державної установи «Центр пробації»
у Дніпропетровській області