www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 22 червня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Семінар-нарада з керівниками сільгосппідприємств відбувся на Криничанщині
Версія для друку Написати листа

13 квітня 2017 року семінар-нараду з керівниками сільгосппідприємств проведено на базі СТОВ «Лада» на Криничанщині.
Чудовою грою на скрипці привітала присутніх учениця Криничанської музичної школи Ангеліна Франко, яка розвиває свої музичні здібності і таланти під керівництвом викладача музичних дисциплін Наталі Григорівни Солоної.
Відкриваючи зібрання, голова райдержадміністрації Олег Васильович Гапіч подякував генеральному директору СТОВ «Лада» Михайлу Олексійовичу Мариниченку та голові СТОВ «Лада» Анатолію Івановичу Тіткіну за надану можливість провести даний семінар-нараду на базі їхнього господарства, а Анатолій Іванович, у свою чергу, привітав присутніх та побажав успішного проведення даного заходу.
У своєму виступі Олег Васильович Гапіч наголосив, що сільське господарство в районі - це основа економіки, запорука стабільності і впевненості у цьому краї в майбутньому. Працівники агропромислового комплексу роблять все можливе не тільки для успішного розвитку галузі, а й для зміцнення матеріально-технічної бази села, його інфраструктури, зростання добробуту трудівників. Він підкреслив вагому підтримку першого заступника голови облдержадміністрації Олега Миколайовича Кужмана у вирішенні аграрних питань для району та депутата обласної ради від БПП «Солідарність» Сергія Васильовича Кисіля – засновника декількох сільгосппідприємств на теренах району. Теплі слова вдячності було висловлено на адресу начальника управління агропромислового комплексу облдержадміністрації Вадима Олексійовича Удовицького, який завітав на даний семінар-нараду разом із головою обкому профспілки працівників АПК Галиною Миколаївною Смирною.
У своєму виступі Вадим Олексійович Удовицький говорив про державну та обласну підтримку галузі сільського господарства, діючі програми на підтримку сільгоспвиробників, а саме, пільгове кредитування, відшкодування коштів на закупівлю молодняка сільськогосподарських тварин, відшкодування закупівлі дерев, пільгове кредитування для придбання молочного обладнання для сімейних ферм та сільськогосподарських кооперативів.
Він також відзначив, що в Криничанському районі є порозуміння між виконавчою владою та сільгоспвиробниками і така активність на даному семінарі-нараді та конструктивний діалог неодмінно принесуть свої вагомі результати.
На часі – у розпалі весняно-польові роботи, - сказав голова райдержадміністрації, - досить відповідальна пора для базових галузей сільського господарства. Тож дана зустріч керівників агрформувань вкрай необхідна для обговорення проблем, перспектив, нагальних питань.
Про хід проведення комплексу весняно-польових робіт в
агроформуваннях району розповів виконуючий обов’язки начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Юрій Юрійович Громик.
Зокрема, у своєму виступі він зазначив, що останні роки розвитку аграрного сектору економіки району постійно підтверджують, що ця галузь набула стабільності і ефективно використовує природні та техногенні ресурси.
Результативність роботи аграрної сфери в значній мірі залежить від стратегії весняного поля, яка закладає основи майбутнього урожаю. В цьому питанні господарники району досягають балансу екологічних та економічних інтересів на основі оптимізації структури посівних площ, засобів інтенсифікації виробництва та посилення природних функцій землеробства.
Впровадження науково обґрунтованих технологій, орієнтованих на підвищення реалізації врожайного потенціалу вирощуваних культур потребує відповідних затрат матеріально-грошових та трудових ресурсів. За прогнозними розрахунками, загальна потреба у коштах для проведення весняно-польових робіт в районі цього року становить близько 330 млн. грн. Джерелом фінансування є власні кошти підприємств. На даний час витрачено близько 225 млн. грн., в тому числі власних коштів - 218,6 млн. грн., а 6,4 млн.грн. – кредити.
Площа посівів зернових культур в сільськогосподарських підприємствах протягом останніх років лишається досить стабільною і складає 44 – 49 тис. га. Пріоритетними зерновими культурами в агроформуваннях є озима пшениця, ячмінь та кукурудза.
За попередніми даними сільськогосподарських підприємств площі, зайняті під посівами, будуть складати 78,9 тис. га. В структурі посівів зернова група буде розміщена на 44,6 тис. га.
Останнім часом важлива роль відводиться вирощуванню соняшника, під посіви якого можна відводити не більше 20-25% ріллі (при науково – обґрунтованих нормах 10-12%).
Реально ж у переважній частині сільгосппідприємств площа посіву соняшника в структурі посівних площ значно перевищує рекомендовані наукою норми, що з одночасним розширенням посівів кукурудзи, підвищує імовірність погіршення водного балансу, фітосанітарного стану посівів та ґрунту та підвищення деградаційних процесів, зокрема, високих втрат гумусу. У 2017 році ця культура буде займати 27,1тис. га, що становить 29 %.
Агроформування недостатню увагу приділяють розширенню посівних площ гороху та сої, які є не тільки джерелом білку для галузі тваринництва, а й добрими попередниками для озимих та ярих культур. При рекомендованих 20% гороху в зерновій групі – господарства посіяли (згідно з останніми даними) - 834 га, що становитиме лише 0,9 % в структурі посівних площ. Посівні площі сої у поточному році становитимуть - 609 га, що більше на 80 га проти минулого року.
Згідно статистичних даних під урожай 2017 року в агроформуваннях посіяно 28 тис. га озимих зернових культур і 5351 га озимого ріпаку.
На сьогодні згідно обстеженню озимих культур збереглось 27,7 тис. га озимих зернових.
За прогнозом під урожай 2017 року передбачається посіяти ярі культури на площі 45,2 тис. га, в тому числі ярих зернових і зернобобових - 16,6 тис. га, з них ячменю – 5,6 тис. га, ярої пшениці – 730 га, кукурудзи – 8,9 тис. га. Технічні культури займатимуть площу в 33,4 тис. га, кормові – 792 га.
Під урожай 2017 року сільгосппідприємства при потребі насіння ярих зернових культур 1622 тонни забезпечені власним насінням повністю. Для проведення сортозаміни та сортообміну було закуплено і посіяно 25 тонн базового насіння ярого ячменю і 8 тонн ярої пшениці.
Також є в наявності 290 тонн насіння соняшнику і кукурудзи, що становить 100 % до потреби.
Потреба господарств району в мінеральних добривах на весняно-польові роботи складає 3450 тонн . Мінеральні добрива закуплені в повному обсязі. Потреба в засобах захисту рослин складає 59,1 тонни.
Щодо створення здорових і безпечних умов праці при проведенні весняно-польових робіт, з метою зменшення ризику травмування при проведенні посівних робіт було рекомендовано керівникам і спеціалістам господарств усіх форм власності виконати наступні вимоги: призначити наказами по господарствах відповідальних посадових осіб за організацією здорових і безпечних умов праці; провести інструктаж по охороні праці з усіма задіяними працівниками; забезпечити спецодягом, медичними аптечками.
Також рекомендовано в кожному господарстві розробити умови праці і створити належні соціально-побутові умови кожному задіяному працівнику на весняно-польових роботах - це харчування та відпочинок, а на офіційному сайті району та на сторінках районної газети «Нові рубежі» висвітлювати хід проведення робіт, відзначаючи кращі господарства, кращих працівників.
На сьогоднішній день в сільгосппідприємствах району продовжується комплекс весняно-польових робіт: проведено закриття вологи на площі 58,7 тис. га, посіяно 6731 га ранніх зернових культур – 93 %, а саме, 5635 га ячменю, 262 ярої пшениці, 834 га гороху.
На питаннях профілактики виробничого травматизму та охорони праці в сільськогосподарських підприємствах Криничанського району зупинилася заступник начальника управління ВД-ФССНВУ в Дніпропетровській області, начальник відділу профілактики виробничого травматизму, головний страховий експерт Оксана Вікторівна Родкіна.

      Тему «Сорго Дніпропетровщини - технологія вирощування,
переробки та реалізація сорго зернового» розкрив у своєму виступі представник науково-виробничого товариства «Укрсорго» Михайло Георгійович Одинський.
Про дискові та зубові борони від виробника розповів директор ПАТ «Галещина машзавод, КВФ «Агро–Україна» Роман Вікторович Кравченко.
Із законодавством щодо державної реєстрації прав на земельні паї ознайомив учасників семінару-наради реєстратор КП «Криничанське БТІ» Сергій Федорович Негрієнко.
    Тему співпраці служби зайнятості із сільгосптоваровиробниками
району розкрила начальник центру зайнятості Тамара Володимирівна Стефанюк.
      Про попередження пожеж в природних екосистемах, забезпечення
дотримання вимог пожежної безпеки у сільгосппідприємствах розповів начальник 65 ДПРЧ ГУДС НС України в Дніпропетровській області, підполковник служби цивільного захисту Михайло Іванович Тарасенко.
Проблеми безпечного застосування засобів захисту рослин розкрив головний спеціаліст управління Держпродспоживслужби в Криничанському районі Юрій Васильович Білоус.
На запитання присутніх відповіли виконуюча обов’язки начальника відділу Головного управління держгеокадастру у Криничанському районі Ольга Тарасівна Коломоєць, представник Криничанського відділення Кам'янського ОДПІ Лілія Василівна Гуляєва, начальник Криничанського ВП Кам'янського ВП ГУ НП України у Дніпропетровській області Андрій Іванович Харченко, старший інспектор Кам'янського відділу поліції Криничанського відділення з нагляду за дорожнім рухом Олег Васильович Гудим, завідувач сектору правового забезпечення апарату Криничанської райдержадміністрації Юлія Юхимівна Хмелюк та начальник КП «Криничанське БТІ» Олександр Вікторович Сінніков.
На завершення семінару-наради голова райдержадміністрації Олег Васильович Гапіч подякував всім учасникам зібрання за конструктивну роботу та вирішив сподівання, що погодні умови будуть сприятливими, а керівники агроформувань докладуть максимум зусиль для реалізації поставлених завдань у поточному 2017 сільськогосподарському році, щоб багатим був криничанський коровай.

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор