Криничанський район
www.krinich-rn.dp.gov.ua


Історія кожного народу має свої символи і атрибути. До народних символів України відносяться славні сторінки козацької доби.
16 жовтня 2018 року відбулося урочисте прийняття до лав козацького товариства з присвоєнням спеціального козацького звання «джура» 24 учнів
Затишнянської СЗШ та 15 учнів Преображенської СЗШ і Вітрівського НВК.
Дані заходи були добре організовані спільними зусиллями педагогічної громадськості, місцевої громади і пройшли святково, з особливим піднесенням в Затишнянській СЗШ та в Преображенській СЗШ, куди завітали і вихованці Вітрівського НВК.
Всі присутні перенеслися у далеке минуле нашої України та помандрували козацькими стежками. Адже козак – чесна, смілива, мужня та вільна людина і найдорожча йому Батьківщина.
Декламувалися вірші та виконувалися пісні й танці на патріотичну тематику.
Поповнили козацькі лави хлопчаки та дівчатка, які кращі у навчанні, в громадському житті школи, у різноманітних мистецьких заходах, в спорті.
Така подія незабутня для цих юних громадян України. В козачата їх прийняли з дотриманням всіх козацьких атрибутів.
Місію цю виконали почесні гості – головний отаман Дніпропетровського козацького об’єднання Всеукраїнського козацького війська, генерал-полковник козацтва Валерій Петрович Іващенко, начальник штабу Дніпропетровського козацького об’єднання Всеукраїнського козацького війська, генерал-майор козацтва Вячеслав Володимирович Коляда, отаман Криничанського козацького Полку Дніпропетровського козацького об’єднання, генерал козацтва Анатолій Іванович Тіткін та начальник штабу Криничанського козацького Полку Дніпропетровського козацького об’єднання, полковник козацтва, депутат районної ради Віктор Іванович Мирошниченко.
У своїх виступах вони наголошували на необхідності відродження кращих національних традицій козацької доби в ім’я великої нації, гідної зайняти достойне місце у світовій спільноті, задля світової слави України та підкреслювали справжній патріотизм і бойовий дух молодих військовослужбовців-захисників Батьківщини, які опановують нелегку майстерність військової справи, відстоюючи мир і спокій на сході України.
А Благочинний Криничанського району, настоятель храму Благовіщення Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви Київського Патріархату ієрей Віталій Савко провів обряд посвяти у козачата, благословив юних представників нової козацької доби на добрі справи в ім’я сучасної, незалежної, демократичної України.
Привітали юних козачат Затишнянський сільський голова Олександр Васильович Бугай та Преображенський сільський голова Василь Іванович Шова, директори даних закладів освіти - Тетяна Іванівна Зеленська, Володимир Миколайович Степаненко та Микола Васильович Шульженко, які побажали школярам гарних успіхів у навчанні, в спорті, активної громадської позиції, вагомих і корисних справ.
Відтепер затишнянські, преображенські та вітрівські школярі охоче вивчають історію козаччини, знайомляться з видатними постатями козаків, дізнаються які сліди з історії залишили наші славні пращури на теренах України та рідного краю.
Зростає гідна, надійна зміна в Україні - нащадки славних запорізьких козаків, справжні патріоти - які так необхідні Батьківщині, що стала на європейський шлях розвитку.

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації