www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 4 червня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
На Криничанщині відзначили День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
Версія для друку Написати листа

Районний урочистий захід з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відбувся 15 лютого 2019 року біля пам’ятного знаку «Афганістан болить в моїй душі» поблизу райвійськкомату в смт Кринички. Участь у заході взяв голова райдержадміністрації, депутат районної ради Олег Васильович Гапіч.

Виповнилося 30 років з того історичного моменту, коли було виведено обмежений континент радянських військ з Демократичної Республіки Афганістан, коли поставили останню крапку у тій кровопролитній війні.
108 земляків-криничанців виконували там свій інтернаціональний обов’язок.
Безперечно, це пам’ятна дата для ветеранів Афганської війни. Вони повернулися на рідну землю вкриті бойовою славою. Їхні рідні і близькі, незважаючи ні на що, вірили, що вони знову переступлять поріг батьківської оселі, і так сталося.
Традиційно 15 лютого, в День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів та День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, ветерани Афганістану та громадськість Криничанщини збираються на районний захід та покладають квіти біля пам’ятного знаку «Афганістан болить в моїй душі» поблизу райвійськкомату.
В першу чергу, щоб вшанувати тих, хто загинули в тяжких боях на чужині, у горах Афганістану, але залишили по собі незгасну пам’ять у людських серцях.
Адже тисячами втрачених життів наших українських юнаків, стражданнями і скорботою їх рідних оплачене мирне сьогодення інших народів світу.
Україна завжди зберігатиме в пам’яті незабутні сторінки їх героїзму.
Колишніх воїнів-інтернаціоналістів єднає спільне минуле, героїчні сторінки молодості, обпаленої Афганською війною, бойове братерство. Тож чекають вони цього дня з особливим нетерпінням. Та й співвітчизники не втрачають інтересу до таких сторінок історії і все більше від живих свідків дізнаються про ті події.
Багато з воїнів-афганців Криничанщини мають бойові нагороди. Серед них – Віктор Лебединський, який нагороджений двома орденами Червоної Зірки, медаллю «За бойові заслуги» та медаллю «За відзнаку в охороні державного кордону».
Серед інших наших ветеранів Афганістану є ще орденоносці – Павло Дубас та Володимир Дульський.
А медалями нагороджені: Павло Доннік, Василь Юрів, Сергій Крижанівський, Юрій Кривенко, брати Володимир та Андрій Ткаченки, Геннадій Наріжний та інші.
Голова райдержадміністрації, депутат районної ради Олег Васильович Гапіч висловив низький уклін землякам-криничанцям - колишнім воїнам-афганцям та підкреслив, що вони є взірцем справжнього патріотизму, мужності і героїзму для нинішніх захисників України та підростаючих поколінь, побажав їм миру, добробуту, благополуччя в родинах, плідних успіхів у справах на благо своїх земляків.
Олег Васильович зазначив, що підтримку та порозуміння у вирішенні назрілих питань стосовно пільгових категорій населення, зокрема, воїнів-афганців, ми отримуємо від обласної державної адміністрації та її голови Валентина Михайловича Резніченка, першого заступника голови Олега Миколайовича Кужмана, обласної ради та її голови Гліба Олександровича Пригунова, депутата Дніпропетровської обласної ради від БПП «Солідарність» Сергія Васильовича Кисіля.
Зокрема, голова райдержадміністрації висловив вдячність на адресу Сергія Васильовича Кисіля та керівників ряду агроформувань району, які надали допомогу у проведенні даного заходу.
На урочистому заході Олег Васильович Гапіч разом з Криничанським селищним головою Ігорем Федоровичем Лісовим вручив медалі «Честь, Мужність, Пам'ять» учасникам бойових дій на території Демократичної Республіки Афганістан.
Звернувся до присутніх і голова районної громадської організації ветеранів Афганістану Дніпропетровського обласного об’єднання Української Спілки ветеранів Афганістану Павло Анатолійович Доннік, який говорив про бойовий дух своїх побратимів, взаємовиручку і братерство, стійкість і мужність, про виконаний сповна інтернаціональний обов’язок та бажав мирного неба, міцного здоров’я, родинної злагоди, оптимізму, натхнення, здійснення всіх заповітних планів та задумів.
Була хвилина мовчання в пам'ять про тих, чиї душі уже на небесах, чиє життя забрала кровопролитна Афганська війна.
Квіти вдячності до підніжжя пам’ятного знаку «Афганістан болить в моїй душі» лягли від колишніх воїнів-інтернаціоналістів – ветеранів Афганістану та земляків-криничанців.
Особливого забарвлення даному заходу надала його ведуча режисер районного Будинку культури Алла Максимівна Козленко, яка підкреслила, що у круговерті сьогоднішніх нелегких буднів не слід забувати про найсвятіше: пам'ять про подвиги співвітчизників потрібна не мертвим – пам'ять потрібна живим.
І було фото на пам’ять, щоб урочистий, зворушливий захід залишив приємні спогади.

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор