www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 10 серпня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Вітання з Днем Конституції України від голови Криничанської райдержадміністрації Олега Васильовича Гапіча
Версія для друку Написати листа


Шановні земляки-криничанці!

23 роки тому, 28 червня 1996 року, в Україні відбулася значима історична подія: була прийнята нова Конституція України. Це перша Конституція незалежної держави, це основний Закон, за яким ми живемо, працюємо, примножуємо наші здобутки, користуємося своїми правами та обов’язками.
День Конституції – вагоме державне свято. Люди все глибше усвідомлюють значення Основного Закону для розбудови держави, для правового оформлення її незалежності, демократизації суспільства, закріплення та розширення прав людини і громадянина.
Основний Закон став підсумком тисячолітньої боротьби українського народу за незалежність та державний суверенітет, а витоки конституційного мислення йдуть від видатних державотворців – Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького, Пилипа Орлика, Михайла Грушевського, Михайла Драгоманова, Павла Скоропадського.
У свої статті Конституція увібрала думи та мрії багатьох поколінь українців, створила надійний фундамент держави.
Це надзвичайно важливий політико-правовий акт, фундамент не лише сучасних, але й майбутніх прогресивних перетворень у нашому суспільстві, основа його консолідації.
Вперше в українській історії людина, її життя, здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнані найвищою цінністю. Вперше визначені державні механізми, що мають їх гарантувати.
Та цілком зрозуміло, що можливості, які відкрила перед нами Конституція, можуть бути реалізовані лише на основі нашої з вами підвищеної відповідальності і праці заради спільної мети – розвитку України як цивілізованої європейської держави.
На даному етапі важливого значення набувають пріоритетні завдання, які покладаються на нас у реалізації завдань по забезпеченню миру і спокою в Україні, процесів децентралізації, курсу на євроінтеграцію та впровадження європейських стандартів життя.
У 2016 році ми вміло скоординували роботу по співпраці з органами місцевого самоврядування, в результаті чого в районі створено Криничанську, Аулівську та Божедарівську об’єднані територіальні громади. Є повне порозуміння та командний дух з головами об’єднаних громад та виконавчої влади району.
На часі процес децентралізації в Україні є безповоротним і триває активними темпами.
Перші результати цього процесу вже наяву: на децентралізацію виділяються значні державні кошти, які освоюються на будівництво та ремонт доріг, проведення реконструкції населених пунктів та цілий ряд інших проектів.
Актуальним питанням на часі є продовження об’єднання громад як перспектива розвитку держави в умовах проведення економічних реформ та встановлення нового державотворення.
Районна державна адміністрація в подальшому буде сприяти процесу об’єднання громад відповідно до перспективного плану у Криничанському районі із збереженням його територіальної цілісності.
І тут ми вбачаємо пріоритетне завдання - зберегти мережу місцевих закладів освіти, культури, медицини, функціонування торгівельних об’єктів, надання послуг населенню тощо.
Маємо підтримку депутатського корпусу всіх рівнів в реалізації головних пріоритетів розвитку району.
Попереду у нас чимало важливих завдань, спрямованих на поліпшення добробуту та розвитку Криничанщини, серед яких вдосконалення інфраструктури села, підтримка малого та середнього бізнесу, створення нових робочих місць, допомога соціально-незахищеним верствам населення, зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти, культури, медицини, підтримка учасників АТО та сімей загиблих воїнів, вирішення їх соціальних питань, надання допомоги громадянам, тимчасово переселеним з окупованих територій.
Реалізуються в районі програми соціального захисту населення, зокрема, пенсіонерів, інвалідів, багатодітних і малозабезпечених сімей, отримують пільги ветерани війни та праці, матері з дітьми.
Підтримую створення в наших об’єднаних громадах медичних закладів в рамках реформування медичної галузі України.
Цим закладам дано всі можливості для належного функціонування, тож покладаю великі надії на керівників, які взялися за створення та організацію діяльності нових підрозділів у сфері охорони здоров’я на Криничанщині, дякую за їх активну життєву та професійну позицію і впевнений, що завдяки їх власним зусиллям значно покращиться медичне обслуговування населення району у співпраці з районним центром первинної медико-санітарної допомоги.
Найактуальнішою постає проблема формування і виконання місцевих бюджетів, цільового та ефективного використання бюджетних коштів, але всі ці питання вирішуються, і є результат нашої спільної праці.
Зрозуміло, що краще сьогодення та майбутнє залежить від активної державницької та громадянської позиції кожного з нас.
Особливо актуально це звучить сьогодні, коли частина нашої України незаконно анексована та знаходиться під російською окупацією.
Низький уклін і шана тим героям, які до останньої краплі крові стоять на захисті наших рубежів, незалежності, соборності, територіальної цілісності та Конституції нашої держави!
Люди на Криничанщині наполегливі, трудолюбиві, відчувають відповідальність перед Основним Законом держави і бажають жити під мирним небом та працювати на рідній землі.
Чимало в нас не байдужих громадян, які на ділі вболівають за справи в районі. І є багато справжніх патріотів, які відстоюють мир та спокій на сході України, і є волонтери, котрим всі ми вдячні за безкорисливу працю на благо миру на землі, за щиру допомогу тим, хто її потребує. А українська армія отримує потужну підтримку, необхідну для зміцнення бойової готовності.
Низький уклін керівникам агроформувань, які долучаються до благородної справи – допомоги Українським Збройним Силам.
Сьогодні районна державна адміністрація готова до плідної співпраці з органами місцевого самоврядування, депутатами всіх рівнів, прагнемо, щоб нас чули сільські та селищні голови, щоб ми були єдиною командою.
Ми спроможні спільно працювати так, аби люди відчували результати нашої праці.
Криничанці – щирі, відверті люди, правильно ставлять нагальні питання, які потрібно вирішувати владі.
Цінуємо цей діалог і прислухаємося до голосу кожного мешканця району.
Разом віримо у світле європейське майбутнє України, яка є її центром не тільки географічно, а й історично.
На часі реформи системи управління в Україні спрямовані виключно на підняття авторитету місцевого самоврядування, реального фінансового змісту місцевих бюджетів, які мають формуватися знизу.
Завдяки підтримці обласної державної адміністрації та обласної ради Криничанський район розвивається і багато робиться на благо людей.
Конституція – одна для всіх. Шануймо її, пам’ятаючи, що сьогоденню передувала багатовікова історія державотворення! І поважаймо її як головний оберіг державності та демократії, гарант незалежності та соборності України!
Зі святом, шановні земляки-криничанці, з Днем Конституції України! Хай примножуються наші добрі справи! Успіхів, добробуту, миру і злагоди всім вам!

З повагою
О.В. ГАПІЧ,
голова Криничанської райдержадміністрації,
депутат районної ради
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор