Криничанський район
www.krinich-rn.dp.gov.ua


День вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС є датою на українському календарі, яка нагадує про події, що мали місце три десятиліття тому, коли світ почув страшне слово „Чорнобиль”. Йшлося тоді про найбільшу в історії людства техногенну катастрофу – аварію на четвертому блоці Чорнобильської атомної електростанції.
Трагічні події 1986 року й досі нагадують про себе болем у серцях сотень тисяч родин, які втратили своїх дітей, батьків, чоловіків чи підірвали власне здоров’я внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Всі розуміють, яку загрозу спричиняє неконтрольований атом.
Велика трагедія навічно відбилася в людських долях. Тому ми пам’ятаємо подвиг і вшановуємо всіх тих, хто, ризикуючи своїм здоров’ям, рятував нашу землю від техногенної катастрофи.
165 мирних жителів Криничанського району брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
14 грудня 2018 року перший заступник голови Криничанської райдержадміністрації Олег Петрович Карнацький взяв участь в урочистому зібранні з нагоди Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, де передав вітання від голови райдержадміністрації, депутата районної ради Олега Васильовича Гапіча, висловив щирі слова вдячності за мужність і патріотизм всім солдатам і офіцерам, які за свій подвиг отримали одне на всіх звання – ліквідатор аварії на ЧАЕС, і підставили у тяжку хвилину своє плече, відчувши на собі справжнє пекло, та запевнив, що районна влада робитиме все можливе, щоб про героїзм „чорнобильців” знало молоде покоління, шанувало їх подвиги, вчилося на їх прикладі.
За вагомий особистий внесок у ліквідацію наслідків техногенної катастрофи, мужність, патріотизм та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ряд ліквідаторів наслідків аварії були удостоєні Подяки голови райдержадміністрації, серед яких: ПАРХОМЕНКО ЮРІЙ ВАЛЕНТИНОВИЧ - голова районної організації «Союз Чорнобиль України», ГНІДАНИК ВОЛОДИМИР АНАТОЛІЙОВИЧ та ЛИТВИНЕНКО АНАТОЛІЙ ГРИГОРОВИЧ - ліквідатори аварії на ЧАЕС. Подяку голови райдержадміністрації для ліквідатора аварії на ЧАЕС Глущенка Володимира Васильовича, якої він удостоєний посмертно, отримав його онук, і це був досить зворушливий момент для всіх присутніх.
На даному заході голова районної громадської організації „Союз Чорнобиль України” Юрій Валентинович Пархоменко вручив Знак Пошани «Чорнобиль» ліквідатору аварії на ЧАЕС МІНІЧУ ВІКТОРУ ПЕТРОВИЧУ.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто підірвав власне здоров’я чорнобильською радіацією і не дожив до сьогоднішнього дня. Квіти вдячності лягли до пам’ятного знаку ліквідаторам-чорнобильцям.
Особливого забарвлення цьому заходу надала його ведуча - режисер районного Будинку культури Алла Максимівна Козленко.
Нехай добро і шана наших ліквідаторів аварії на ЧАЕС оточують скрізь! Нехай кожного з них супроводжує успіх у праці на благо своїх родин та постійне відчуття соціального захисту з боку держави, а такі катастрофи як Чорнобильська ніколи не повторюються і щасливе життя людей розквітає під мирним небом!

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації