www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 25 квітня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
КРИНИЧАНСЬКА РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ: Відбулася серпнева нарада працівників закладів освіти району
Версія для друку Написати листа

Традиційно кожен навчальний рік на Криничанщині розпочинається серпневою нарадою працівників закладів освіти району.
Не винятком стало і чергове зібрання представників закладів освіти в Криничанській райдержадміністрації, де було підбито підсумки роботи за 2017-2018 навчальний рік та поставлено завдання перед освітянською галуззю району на 2018-2019 навчальний рік.
Взяли участь у нараді та виступили з привітальним словом перший заступник голови райдержадміністрації Олег Петрович Карнацький та заступник голови райдержадміністрації Антоніна Іванівна Лісовець, які передали вітання від голови райдержадміністрації, депутата районної ради Олега Васильовича Гапіча, висловили вдячність за невтомну працю, оптимізм, натхнення, а також побажали міцного здоров'я, творчих злетів, плідних успіхів у навчально-виховній діяльності і запевнили, що районна державна адміністрація й надалі робитиме все можливе, щоб піднімати престиж учительської професії, сприяти якісному оновленню та розвитку освітянської галузі в районі і на постійному контролі завжди буде вирішення першочергових освітянських проблем, серед яких виплата заробітної плати, підвіз, харчування, тепло, водопостачання, а також подякували освітянам району за волонтерську допомогу, підтримку земляків-криничанців – захисників України у зоні АТО, посильний уклад у зміцнення Збройних Сил та обороноздатності України.
Із звітною доповіддю про роботу у навчальному році, що минув, та завданнями перед працівниками сфери освіти району на поточний навчальний рік виступила начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Дмитрівна Одринська, яка зазначила, що серпнева нарада освітян 2018 року проходить в умовах реформування освітньої галузі, яка розрахована на роки. Адже неможливо швидко змінити освітні традиції, що складалися протягом десятиліть.
У 2017 році було ухвалено новий закон України “Про освіту”, який регулює основні засади нової освітньої системи. Минулий навчальний рік заклав фундамент для запровадження Концепції «Нова Українська школа». Змінилися вимоги до навчання, до знань і до компетентностей.
Тому реформування дошкільної, середньої освіти та Державного стандарту початкової загальної освіти є невідворотними. Зміни розпочались. Питання освіти є справжнім пріоритетом для країни.
Відповідно до головних пріоритетів модернізації сучасної освіти, визначених основними державними документами про освіту, планів роботи департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Дніпровській академії неперервної освіти, відділу освіти, молоді та спорту Криничанської райдержадміністрації у 2017-2018 навчальному році було здійснено організаційні заходи із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти, які викладено в Концепції «Нової української школи».
Головні цінності реформи: орієнтація на учня, педагогіка партнерства, справедливе фінансування, основні компетенції та бачення, яким має бути випускник нової української школи.
Відмінністю від попередніх років, зазначила Ірина Дмитрівна Одринська, - є те, що 2017-2018 навчальний рік освітяни провели в умовах децентралізації. У грудні 2016 року було створено три об’єднані територіальні громади - Криничанську, Аулівську та Божедарівську, які отримали повноваження управління закладами освіти на місцях. Дані повноваження та напрями діяльності органів місцевого самоврядування у сфері освіти регламентовано правовою основою.
Мережа закладів освіти району в цілому відповідає потребам населення. В закладах освіти створено безпечні умови для всіх учасників навчально-виховного процесу щодо рівного доступу до якісної освіти.
Завдяки самовідданій роботі керівників та працівників навчальних закладів, розумінню батьків та місцевої влади всі навчальні заклади повністю готові до нового навчального року та опалювального сезону. Тож велика вдячність кожному з благодійників за підтримку освіти в районі.
В останні роки суттєво поліпшилась якість поточних ремонтів та естетичне оздоблення освітніх закладів. Ведеться робота і над оздобленням пришкільних територій.
Приділяється увага поновленню навчального, лабораторного обладнання кабінетів, майстерень, спортивних залів та майданчиків.
Заклади освіти району повністю укомплектовано кадрами. Учнів загальноосвітніх шкіл навчатимуть та виховуватимуть 261 педагогічний працівник.
Одним із пріоритетних напрямків сучасної освіти є формування інформаційно-комунікаційної компетентності учнів. Усі школи району мають комп'ютерну техніку та підключено до мережі Інтернет.
Становлення особистості дитини, її розвиток починаються ще задовго до школи і 90 відсотків інтелекту формується до досягнення 6-річного віку. Тож в районі проводиться значна робота, щоб дошкільна освіта краще розвивалася і мала міцний фундамент.
Освітянська галузь району постійно відчуває турботу районної та обласної влади, депутатів різних рівнів, громадських активістів.
Долучилися до обговорення освітянських проблем на педагогічній нараді начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Олександр Васильович Діброва, в.о. начальника ЦСССДМ Анна Олександрівна Столярчук, директор Затишнянської СЗШ Тетяна Іванівна Зеленська, завідувачка Преображенського закладу дошкільної освіти (дитячого садка) ««Малятко») Галина Миколаївна Бондаренко та директор Зорянської ПСШ Олена Петрівна Бабіченко.
Відбулася зацікавлена розмова про нагальні проблеми освітянської галузі, повне забезпечення доступності освіти, розширення та поглиблення її змісту, а найголовніше – підвищення якості в умовах запровадження Концепції «Нова Українська школа».
Дійсно, педагоги першими відчувають зміни у суспільстві, намагаються пройнятися вимогами сьогодення, а праця вчителя збагачує інтелектуальний потенціал України, виводить у життя нові покоління її громадян.
Загалом на нараді спільно вироблено стратегічний план дій на поточний навчальний рік, щоб не міліло в районі джерело знань – основа могутності і процвітання України.
А освітянські проблеми в районі вирішуються в першу чергу, адже підростаюче покоління – це наша надійна зміна.
Були на нараді і нагороди. За активну життєву позицію, участь у суспільно-політичному житті Криничанщини, цілеспрямованість, енергійність, сумлінну багаторічну працю в освітянській сфері району, професіоналізм у справах, вагомий особистий внесок у реалізацію Концепції Нової української школи Подяки голови Криничанської райдержадміністрації були удостоєні: методист районного методичного кабінету при відділі освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Юлія Григорівна Мирошниченко, директор Семенівської середньої загальноосвітньої школи Світлана Миколаївна Коцар та завідувачка Преображенського закладу дошкільної освіти (дитячого садка) ««Малятко» Галина Миколаївна Бондаренко.
Ряду керівників закладів освіти району вручила Подяки також начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Дмитрівна Одринська.
З гарними побажаннями успіхів у новому навчальному році тепло привітали освітян району юна зміна – школярки з Биківського НВК Марійка та Анна Алтухови, а також директор Зорянської ПСШ Олена Петрівна Бабіченко та вчитель Світлана Володимирівна Сич.
Невдовзі у школах району пролунає перший дзвінок, який сповістить про початок нового навчального року, що принесе багато новизни у навчально-виховний процес.
Тож нехай педагоги Криничанщини завжди будуть у творчому пошуку, відчувають впевненість у кращому майбутньому і мають плідні результати від праці в ім’я підростаючих поколінь!

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор