www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 16 вересня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Святковий захід з нагоди відзначення Дня вишиванки відбувся на Центральній площі смт Кринички
Версія для друку Написати листа

16 травня 2019 року на Центральній площі смт Кринички відбувся святковий захід з нагоди відзначення Дня вишиванки, який об’єднав людей різних поколінь, що спільно шанують кращі традиції та звичаї українського народу. Це були представники трудових колективів, громадськість, учнівська молодь.
Участь у заході взяв перший заступник голови Криничанської райдержадміністрації Олег Петрович Карнацький.
Змістовну концертну програму для учасників заходу забезпечили працівники районного Будинку культури, зокрема, ведуча заходу режисер Алла Максимівна Козленко та учасники художньої самодіяльності.
Вони подарували присутнім незабутні хвилини радості спілкування зі світом мистецтва, отримуючи бурхливі оплески від глядачів, і довели, що Криничанщина дійсно має таланти.
Їх артистизм дійсно вражав неповторністю та різносторонністю репертуару, що по-справжньому презентував самобутнє мистецтво рідного краю, Дніпропетровщини та України.
В житті нас, українців, великого народу, який сьогодні прагне зайняти чільне місце у європейській спільноті, є духовні цінності, національні традиції і звичаї, самобутня культура.
І все це дороге нашому серцю, дає сили і наснагу для розбудови країни як європейської держави, для нових звершень.
Молоде, гарне свято вишиванки з’явилося в українському календарі не так давно, але який глибокий зміст вкладено в нього!
Це символ етнічної приналежності кожного з нас до рідної землі та своєї історії. Як рідна мова, як символи та звичаї, воно об'єднує українців в один народ.
Наші пращури славилися народною вишивкою. Стародавні полотна прикрашають експозиції музеїв. В багатьох оселях є вишиті рушники та вишивки на подушках, вишиті ікони та портрети Тараса Григоровича Шевченка.
На сьогоднішній день народна вишивка - це мистецтво, яке не втрачає своєї актуальності, а навпаки – розвивається і вдосконалюється, набираючи нових обертів популярності.
А сорочка-вишиванка сьогодні стала досить модною. Її вдягають на свято і в будень, жінки і чоловіки, від малих дітей до людей поважного віку. Вона була, є і буде оберегом для кожного з нас, адже в ній – тепло рук кожної майстрині, яка вкладає душу і серце в свою роботу.
Учасники районного святкового заходу підтримали гарну традицію і в більшості одягли свої вишиванки. Чого тільки не зображено на них: вишуканий орнамент, хрестики – наші обереги, виноград - символ міцної сім’ї, мак, що означає красу та молодість, соняшник, який споріднюється із сонцем, грона калини – дерева українського народу.
Загалом вишиванки є величезним багатством, творчістю численних талановитих народних майстринь і наше завдання - не розгубити його, передати таке живе, яскраве диво наступним поколінням.
Нехай велика повага до державних символів, українських традицій та звичаїв живуть в серці і в душі кожного і щоб ми всі пишалися, що є представниками великого і нездоланного українського народу, який обрав собі європейський шлях розвитку.

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор