Криничанський район
www.krinich-rn.dp.gov.ua


«Як захистити свої права працівника?» або «Відмінності між трудовим та цивільно-правовим договором» - такою була тема години інформування, яку провела начальник Криничанського бюро правової допомоги Надія Федориненко для громадян які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості.
Відповідна тема набуває більшої актуальності, оскільки неправильна кваліфікація відносин може стати причиною дуже неприємних наслідків.
Перш за все, згідно з трудовим договором громадянин набуває статусу «працівника», його трудові відносини регулює законодавство про працю. Працівник має право на відпочинок відповідно до законів про обмеження трудового дня та робочого тижня і про щорічні оплачувані відпустки, право на здорові та безпечні умови праці, на матеріальне забезпечення у порядку соціального страхування в разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності та інші права, встановлені законодавством. За трудовим договором роботодавець своєчасно, в установлені строки, в повному обсязі виплачує працівникові заробітну плату, яка не може бути меншою від мінімальної (встановленою державою).
За договором підряду працівник виступає виконавцем, а роботодавець – замовником. За цивільно-правовим договором замовник не зобов’язаний забезпечувати належні та безпечні умови праці (глави 61 та 63 ЦК). Стосовно заробітної плати, виконавцю оплачується не процес роботи, а її результат, який визначають після закінчення роботи й оформляють актом здавання-приймання виконаних робіт. На підставі цього акта провадиться оплата. Підрядник (виконавець робіт) не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, він сам організовує свою роботу і виконує її на власний ризик.
При укладанні трудового договору ризик негативних наслідків роботи покладається на роботодавця. При договорі підряду – на підрядника.
По завершенню заходу учасники дізналися більше про проект «Я МАЮ ПРАВО!» та систему безоплатної правової допомоги, отримали інформаційні буклети.
Криничанське бюро правової допомоги Кам’янського (Дніпродзержинського) місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: смт. Кринички, вул. Виконкомівська, б. 17, к. 15,16.
Графікроботи: Понеділок-П'ятниця з 08:00 до 17:00.
Контактний номер телефону бюро: (05654) 9-20-62