Криничанський район
www.krinich-rn.dp.gov.ua


До тижня права начальник Криничанського бюро правової допомоги Надія Федориненко спільно з завідувачем Криничанського сектору обслуговування громадян (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Ніною Мирошниченко провели семінар для громадян, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості з питань трудового законодавства.

13 грудня 2018 року на заході було обговорено права працівників при укладені трудового договору, про переваги легальної зайнятості та інші питання.

Керівник бюро правової допомоги нагадала присутнім, що трудовий договір є угодою між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим:
- при організованому наборі працівників;
- при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я;
- при укладенні контракту;
- у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;
- при укладенні трудового договору з неповнолітнім;
- при укладенні трудового договору з фізичною особою та в інших випадках, передбачених законодавством України.
До початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобов'язаний роз'яснити працівникові його права і обов'язки та проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров'я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору. Працівники повинні бути ознайомленими з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором. Роботодавець повинен визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами та проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.

Правниця наголосила на тому, що при укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством. Натомість, в статті 24 КЗпП України передбачено, що при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, – також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи.

Завідувач сервісного центру Ніна Мирошниченко розповіла про переваги офіційного працевлаштування та про он-лайн доступ до послуг Пенсійного фонду України. Так, користувачі WEB-порталу Пенсійного фонду України мають можливість отримати інформацію про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески з системи персоніфікованого обліку починаючи з 2000 року. Окрім цього, на порталі можна переглянути дані власної пенсійної справи, записатись на прийом до фахівців Фонду чи подати скаргу.

Криничанське бюро правової допомоги Кам’янського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: смт. Кринички, вул. Виконкомівська, б. 17, к. 15,16.
Графік роботи: Понеділок-п'ятниця з 08:00 до 17:00.
Контактний номер телефону бюро: (05654) 9-20-62