www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 22 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Діти – маленькі громадяни, які потребують підтримки та захисту з боку дорослих та держави
Версія для друку Написати листа

Діти – це наше майбутнє. Зростаючи, вони переймають звички дорослих, як добрі, так і, нажаль, погані. За вчинки дітей відповідають дорослі, що їх виховують (батьки, родичі, вчителі). Виховання любов’ю, турботою, піклуванням – вклад людських якостей майбутнім поколінням. Діти – це вже громадяни, які мають свої права, гарантії та обов’язки. Але це громадяни, які потребують особливого ставлення і захисту, як з боку дорослих, так і з боку держави.
Права дітей відображаються в Конституції України, ЗУ «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», в Сімейному кодексі України та у інших нормативно-правових актах.
Законодавством визначено, що всі діти на території України, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження, майнового стану, стану здоров’я та народження дітей і їх батьків (чи осіб, які їх замінюють) або будь-яких інших обставин, мають рівні права і свободи.
Держава гарантує всім дітям рівний доступ до безоплатної правової допомоги, необхідної для забезпечення захисту їхніх прав, на підставах та в порядку, встановлених законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.
Держава також гарантує реалізацію наступних прав:
Право на життя та охорону здоров’я
Кожна дитина має право на життя з моменту визначення її живонародженою та життєздатною за критеріями Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Держава гарантує дитині право на охорону здоров’я, безоплатну кваліфіковану медичну допомогу в державних і комунальних закладах охорони здоров’я.

Право на ім’я та громадянство
Кожна дитина з моменту народження має право на ім’я та громадянство.

Право на достатній життєвий рівень
Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.

Право дитини на вільне висловлення думки та отримання інформації
Кожна дитина має право на вільне висловлювання особистої думки, формування власних поглядів, розвиток власної суспільної активності, отримання доступу до інформаційних джерел

Право на захист від усіх форм насильства
Кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності. Дисципліна і порядок у сім’ї, навчальних та інших дитячих закладах мають забезпечуватися на принципах взаємоповаги, справедливості і виключають приниження честі та гідності дитини.

Цей перелік не є вичерпним. Багато інших прав та можливостей дітей визначено як державним, так і міжнародним законодавством.
Окрім цього, кожна дитина має право на проживання в сім’ї разом з батьками або в сім’ї одного з них та на піклування батьків.
Обов’язки батьків, згідно законодавства
Батько і мати мають рівні права та обов’язки щодо своїх дітей. Предметом основної турботи та основним обов’язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини.
Виховання дитини має спрямовуватися на розвиток її особистості, поваги до прав, свобод людини і громадянина, мови, національних історичних і культурних цінностей українського та інших народів, підготовку дитини до свідомого життя у суспільстві в дусі взаєморозуміння, миру, милосердя, забезпечення рівноправності всіх членів суспільства, злагоди та дружби між народами, етнічними, національними, релігійними групами.
Слід пам’ятати, за не виконання батьківських обов’язків настає відповідальність!
Також, згідно статті 164 Сімейного кодексу України батьки можуть бути позбавлені відповідних прав у таких випадках:
не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
жорстоко поводяться з дитиною;
є хронічними алкоголіками або наркоманами;
вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування тощо;
засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини;
ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
Ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони:

    не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема:
не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання;
не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення;
не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей;
не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі;
не виявляють інтересу до її внутрішнього світу;
не створюють умов для отримання нею освіти.
Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки
батьків, свідомого нехтування ними своїми обов'язками.
Надія Федориненко,
заступник начальника Криничанського бюро правової допомоги

Криничанське бюро правової допомоги Дніпродзержинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: смт. Кринички, вул. Виконкомівська, б. 17, к. 15,16.
Графік роботи: Понеділок-П'ятниця з 0
8:00 до 17:00.
Контактний номер телефону бюро: (05654) 9-20-62
Всеукраїнська гаряча телефонна лінія, зателефонувавши на яку можна дізнатися адреси центрів та бюро в усіх регіонах України - 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних і стаціонарних телефонів у межах України).

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор