www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 27 травня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
МІНІМАЛЬНА СУМА АЛІМЕНТІВ У 2019 РОЦІ - Роз’яснення надає Криничанське бюро правової допомоги
Версія для друку Написати листа

Сплата аліментів на утримання дитини – це обов’язок того з батьків, хто проживає окремо від дитини. Навіть у випадку, коли сім’я проживає разом (шлюб між батьками не розірвано), але один з батьків не бере участі у матеріальних витратах на дитину, за заявою іншого з батьків, суд може зобов’язати своїм рішенням теж сплачувати аліменти на утримання дитини. Яка сума аліментів повинна бути?

За Сімейним кодексом України, розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. За пунктом 5 статті 183 Кодексу, той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Але, з початку 2019 року в Україні ця межа дещо зросла. Так, мінімально рекомендований розмір аліментів становить : для дітей до 6 років - 1626 гривень, від 6 до 18 років - 2027 гривень – що відповідає 100 % розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

За статтею 182 Сімейного кодексу України, мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Для отримання детальних консультацій, звертайтесь до Криничанського бюро правової допомоги.

Криничанське бюро правової допомоги Кам’янського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: смт Кринички, вул. Виконкомівська, б. 17, к. 15,16.
Графік роботи: Понеділок-п'ятниця з 08:00 до 17:00.
Контактний номер телефону бюро: (05654) 9-20-62


Надія Федориненко,
начальник Криничанського бюро правової допомоги
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор