www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 20 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Засідання робочої групи з питань користування земельними ресурсами на території Криничанської селищної ради відбулося в Криничанській райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа

20 лютого 2017 року під головуванням голови райдержадміністрації Олега Васильовича Гапіча відбулося засідання робочої групи з питань користування земельними ресурсами на території Криничанської селищної ради, зокрема, в населених пунктах Маломихайлівка, Новокалинівка, Шмакове та Діброва.
Участь у засіданні робочої групи взяли перший заступник голови райдержадміністрації Олег Петрович Карнацький, Криничанський селищний голова Ігор Федорович Лісовий, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації, депутат районної ради Василь Іванович Миколайчук, виконуючий обов’язки старости селищної ради Володимир Сергійович Перекопський, виконуюча обов’язки начальника відділу Держгеокадастру у Криничанському районі Ольга Тарасівна Коломоєць, голова районної громадської організації воїнів АТО «Патріот» Сергій Васильович Іщенко, спеціаліст І категорії відділу земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища виконкому Криничанської селищної ради Володимир Федорович Мінаєв.
Йшлося про вжиття заходів щодо недопущення зміни цільового призначення земель сільськогосподарського призначення - пасовищ, які використовуються громадянами для випасання худоби та передачі їх під будь-які інші цілі.
Текст звернення подається нижче.

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації


Голові
Дніпропетровської облдержадміністрації
Резніченку В.М.

Голові
Криничанської райдержадміністрації
Гапічу О.В.

Криничанському селищному голові
Лісовому І.Ф.
Колективне звернення

Ми, жителі сіл Маломихайлівка та Новокалинівка Криничанського району Дніпропетровської області, що нижче підписалися, глибоко стурбовані тим фактом, що протягом останніх років спостерігається стала тенденція до різкого зменшення територій сільськогосподарських угідь - пасовищ, які використовуються громадяними для випасу худоби.
Так, протягом останніх років на території Маломихайлівської сільської ради десятки гектарів земель сільськогосподарського призначення – пасовищ без врахування думки громади, згідно розпоряджень посадових осіб Держземагенства у Дніпропетровській області, передавалися під ведення фермерських господарств, ведення особистого селянського господарства громадянам, які у більшості випадків не були жителями Маломихайлівської територіальної громади.
Така ситуація дискредитує органи виконавчої влади та реформу місцевого самоврядування, згідно якої передбачалося передати повноваження щодо розпорядження земельними ресурсами новоутвореним об’єднаним територіальним громадам. Більше того, це негативно впливає на розвиток тваринництва у приватному секторі, призводить до вимушеного зменшення поголів’я худоби, у зв’язку з чим позбавляє жителів сільської місцевості подекуди єдиного джерела існування.
Станом на теперішній час, згідно норм чинного законодавства, органи місцевого самоврядування позбавлені права розпорядження землями, які знаходяться за так званими межами населених пунктів, що позбавляє громаду будь-яким чином приймати участь у контролі за законністю розпорядження землями територіальної громади.
Однак, відповідно до частини 2 статті 34 Земельного кодексу України органи місцевого самоврядування можуть створювати на землях, що перебувають у власності держави чи територіальної громади, громадські сіножаті і пасовища.
У 2015 році, з метою вирішення питання належного оформлення права користування земельними ділянками для випасу худоби та створення громадських пасовищ для задоволення суспільних потреб, було проведено збори громадян, на яких обрано громадян-уповноважених осіб, на яких покладаються обов’язки по організації та документальному оформленні випасання худоби жителів села за рахунок земель державної або комунальної власності.
У подальшому тоді уповноважені особи звернулися до Маломихайлівської сільської ради з клопотанням про створення громадських пасовищ.
За результатами розгляду наших клопотань, відповідно до статі 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 34, 83 Земельного кодексу України, частини п’ятої розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», сільською радою було прийнято рішення про створення громадських пасовищ.
Протягом 2016 року Маломихайлівською сільською радою двічі 6уло направлено до розпорядника земель - Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області клопотання про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення відповідних земельних ділянок під громадські пасовища.
На порушення вимог чинного законодавства Маломихайлівській сільській раді було відмовлено у наданні відповідних дозволів, без обґрунтування законних підстав для відмови у наданні такого дозволу.
Згідно ч.7 ст.118 Земельного кодексу України «підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку». Жодної з вищезазначених підстав у відповідях не наведено.
Таким чином, на порушення норм чинного законодавства, громадян безпідставно позбавили законного права на оформлення права користування земельними ділянками для випасу худоби.
Сьогодні, до нас – мешканців села Маломихайлівка та Новокалинівка надійшла інформація про підготовку чергової спроби відібрати наші пасовища, які формально знаходяться за межами населеного пункту, але фактично розміщені у центрі та поблизу села Маломихайлівка (в районі вулиць Центральна та Незалежності) та по6лизу села Новокалинівка у безпосередній близькості від житлових будинків і щодо яких громада виявила бажання оформити право користування, подавши відповідні клопотання до центрального органу виконавчої влади.
Враховуючи вищевикладене, наполегливо прохаємо Вас прийняти відповідні заходи реагування щодо недопущення передачі земель, які громадяни мають наміри використовувати під громадські пасовища під будь-які інші цілі, а також сприяти у вирішенні питання щодо забезпечення законної вимоги про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення відповідних земельних ділянок під громадські пасовища.
Про вжиті за результатами розгляду звернення заходи прохаємо повідомити нас письмово у передбачений чинним законодавством термін.
Жителі сіл Маломихайлівка та Новокалинівка Криничанського району Дніпропетровської області
19.02.2017 року
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор