www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 12 липня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
ДО УВАГИ БДЖОЛЯРІВ РАЙОНУ!
Версія для друку Написати листа

21 травня 2020 року в Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулася конференція, на якій в.о. начальником управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Говтвяном А.В., було висвітлено питання щодо впровадження цього року дотації для бджолярів за програмою «Фінансова підтримка сільгоспвиробників». Зокрема підтримка галузі бджільництва передбачена за двома напрямками: спеціальна бюджетна дотація в розмірі 200 грн на бджолосім’ю, проте тільки власникам пасік із кількістю бджолосімей від 10 до 300, та компенсація вартості племінних бджолопакетів і бджоломаток – 50% вартості, але не більше ніж 500 грн за бджолопакети і 100 грн – за бджоломатки. Міністерство економіки планує надавати допомогу лише тим бджолярам, потужності яких офіційно зареєстровані. При цьому урядовці посилаються на постанову Кабінету Міністрів від 07.02.2018 року № 107 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва». Для агровиробників також важливо, щоб пасіки були зареєстровані – це індикатор їхньої присутності на місцевості. Відповідно, якщо аграрій знає про їхнє існування - він повідомляє про обробку полів та комунікує по внесенню засобів захисту рослин.
Відповідно до Закон України “Про бджільництво” статті 13, з метою обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних заходів на кожну пасіку видається ветеринарно-санітарний паспорт. Форма паспорта і порядок його видачі затверджені спільним наказом Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук від 20.09.2000 року № 184/82, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2000 року за № 736/4957. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2008 року № 413 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення протиепізоотичних заходів, та переліку послуг спеціалістів ветеринарної медицини, які проводять ветеринарну практику, за здійснення обов’язкових або необхідних протиепізоотичних заходів та розмірів їх оплати» планові лабораторно-діагностичні дослідження проводяться за рахунок коштів державного бюджету на такі захворювання бджіл: американський гнилець, європейський гнилець, нозематоз, акарапідоз, варроатоз.
На конференції спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області – в.о. начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Говтвяном А.В., начальником Криворізького міжрайонного управління Головного управління Зубковим В.М., директором Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та бджолярі області – Малімоном О.Г. були підняті питання актуальні для пасічників Дніпропетровщини.
По завершені конференції спеціалісти Головного управління порадили бджолярам з усіх питань які виникатимуть протягом медозбору у 2020 році невідкладно звертатися до Держпродспоживслужби.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор