www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 20 серпня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Районний захід «Гірчить Чорнобиль крізь роки» з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф та Дня Чорнобильської трагедії відбувся на Криничанщині
Версія для друку Написати листа

26 квітня 2019 року на Криничанщині відбувся районний захід «На Чорнобиль журавлі летіли» з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф та Дня Чорнобильської трагедії.
-Ми пам’ятаємо подвиг і вшановуємо всіх тих, хто, ризикуючи
своїм здоров’ям, рятував нашу землю від техногенної катастрофи, - говорив на зібранні начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації, депутат районної ради Василь Іванович Миколайчук, який передав від голови районної державної адміністрації Олега Васильовича Гапіча слова вдячності ліквідаторам-чорнобильцям за самовідданість та мужність, виявлені при ліквідації наслідків техногенної катастрофи. Районна виконавча влада разом з органами місцевого самоврядування робить все, щоб про героїзм „чорнобильців” знало молоде покоління, шанувало їх подвиги, вчилося на їх прикладі, - сказав він.
Долучилися до слова на даному заході голова районної ради Наталя Станіславівна Кобзар, Криничанський селищний голова Ігор Федорович Лісовий, начальник штабу Криничанського козацького полку Дніпропетровського козацького об’єднання, полковник козацтва, депутат районної ради Віктор Іванович Мирошниченко та Благочинний Криничанського району, настоятель Єдиної Української Автокефальної Церкви, ієрей Віталій Савко.
Звернувся до своїх побратимів і учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, голова районної організації «Союз Чорнобиль України» Юрій Валентинович Пархоменко.
-Дата 26 квітня 1986 року сповнена гіркого полинового болю, - зазначив він. У ніч з 25-го на 26-е квітня 1986 року о першій годині 24 хвилини над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції нічну пітьму розірвало велетенське полум’я. Біда розчинилася у духмяному повітрі, у біло-рожевому цвітінні яблунь та абрикос, у воді сільських криниць, у всій красі.
Та хіба тільки у ній? Вона розчинилася у людях. Ця трагедія увійшла в історію, в усі хроніки людства як невигойна рана на тілі України. Увесь цей жах відгукнувся болем у серцях мільйонів людей.
Заради усього святого, що збереглося у наших душах, заради тих, хто першим кинувся у пекло чорнобильського реактора, хто віддав власне життя заради нашого майбутнього, майбутнього України, відзначає весь український народ цю гірку дату.
Трагічні події 1986 року й досі нагадують про себе болем у серцях сотень тисяч родин, які втратили своїх дітей, батьків, чоловіків чи підірвали власне здоров’я внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Всі розуміють, яку загрозу спричиняє неконтрольований атом.
Всі, хто тримав слово на урочистому зібранні, бажали, щоб кожного з ліквідаторів-чорнобильців супроводжував успіх у праці на благо своїх родин та постійне відчуття соціального захисту з боку держави, і такі катастрофи як Чорнобильська щоб ніколи не повторювалися й щасливе життя людей розквітало під мирним небом.
Ряд ліквідаторів аварії на ЧАЕС, спонсорів та особисто Юрій Валентинович Пархоменко отримали цього дня нагороди.
Особливого забарвлення даному заходу надала його ведуча – режисер районного Будинку культури Алла Максимівна Козленко.
Квіти вдячності лягли до пам’ятного знака ліквідаторам-чорнобильцям. І було фото на пам'ять.
Чорнобиль… Скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною.
Врятований світ — найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам’ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи не падала на Землю гірка зірка Полин!
Вічна слава і світла пам’ять всім ліквідаторам Чорнобильської аварії!

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор