www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 4 червня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Юстиція відкрита для людей!
Версія для друку Написати листа

Доброго дня, пане Міністре! Звертаюся до вас із проханням пояснити, як сплачувати за опалення та гарячу воду. Я – пенсіонер, і ті платіжки, які надходили до мене зимою, є не підйомні. Наскільки мені відомо, нещодавно Уряд зменшив тарифи на тепло. Як ми відтепер будемо платити?

Валентин Соколов
Перш за все зауважу, якісні послуги та справедлива плата за них – важлива складова успішного суспільства із сильним середнім класом. Це те завдання, над яким команда Володимира Гройсмана працює всі роки на державній службі, приймаючи рішення, які покликані зробити комунальні послуги доступними для громадян.
Чому населення сплачувало за високими тарифами на опалення?
Громадяни, які мають лічильники газу, отримували платіжки із застосуванням коефіцієнту приведення до стандартних умов. Це суттєво збільшувало вартість газу та стало причиною нарахування заборгованості за попередні періоди.
Чим це викликано?
Ціни на опалення у різних областях України суттєво відрізняються через непрозорість формування тарифів. Тариф встановлюють органи місцевого самоврядування на підставі розрахунків виконавців послуг або Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Оскільки розрахунки у всіх різні - ціна теж різна.
Ми проаналізували тарифи на послуги з теплопостачання по всій Україні і виявилося, що жителі Черкаської, Кіровоградської, Волинської, Рівненської областей сплачують найвищу ціну - від 1795 до 2337 грн за 1 Гкал.
Що було зроблено?
  1. У лютому 2019 року Уряд Гройсмана ініціював звернення до НКРЕКП щодо встановлення для облгазів вимоги перерахувати рахунки на природний газ без застосування відповідних коефіцієнтів. Як результат, у квітні платіжки із застосуванням коефіцієнтів перестали надходити громадянам.
  2. Кабмін змінив формулу розрахунку ціни природного газу, чим зобов'язав «Нафтогаз» знизити ціну газу для населення.
Що маємо на сьогодні?
Зафіксовано граничну вартість тепла на рівні 1400 гривень за 1 Гкал за наявності лічильника або 35,21 грн за 1 м2 у разі відсутності лічильника. Таким чином, за нашими розрахунками в середньому тариф на опалення по Україні зменшиться на 14%, а в окремих містах люди платитимуть менше на 25%.
  1. Врегулювано ціну на гарячу воду по всій Україні та встановлено максимальний тариф для населення: 83,66 грн за 1 м3 за наявності рушникосушильників та підключення їх до систем постачання гарячої води. У разі відсутності рушникоушильників - 75,74 грн за 1 м3.
Перерахунок тарифів на послуги з постачання теплової енергії для населення до початку опалювального сезону 2019/2020 років повинен бути здійснений до 01 вересня 2019 року.
Яка роль Міністерства юстиції в цьому процесі?
Спільно з системою Безоплатної правової допомоги ми запускаємо нову ініціативу #ЧеснаПлатіжка та інформаційну кампанію «Я маю право на чесну платіжку», яка реалізується в рамках просвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!».
Нами розроблені чіткі покрокові алгоритми дій, які допоможуть захистити права споживачів житлово-комунальних послуг. Також ми пояснюватимемо, як діяти в разі отримання нечесної платіжки і як домогтися перерахунку вартості опалення.
Додатково за дорученням Глави Уряду до 15 липня Міністерство юстиції оприлюднить повний перелік усіх постачальників комунальних послуг з детальним описом того, хто цими підприємствами керує, і хто є їх реальними власниками. Ви маєте повне право бачити всіх «комунальних баронів», які роками нахабно наживаються на громадянах.

На сайті Урядового порталу та Міністерства юстиції з’явиться калькулятор розрахунку чесної платіжки. Ви самостійно зможете вирахувати, скільки маєте сплачувати за тепло та гарячу воду.

Що потрібно зробити?
1. Перевірити на сайті органу місцевого самоврядування, який встановлює тариф на опалення, чи виконується рішення Уряду;
2. Звернутись до постачальника послуги для перерахунку ціни за опалення;
3. Якщо розрахунок не змінено – звернутись до центрів з надання безоплатної правової допомоги за юридичною консультацією та правовою допомогою.
І насамкінець додам: прийняте Урядом рішення з’явилося не вчора. Це частина планомірної роботи, яка проводиться Урядом Володимира Гройсмана з року в рік. Ми мали серйозні баталії з монополістами – постачальниками послуг. Ми примусили їх знизити ціну на газ.
Спільними із вами зусиллями ми допоможемо кожному українцю отримати чесну і справедливу платіжку за опалення. Адже наше завдання є дуже простим – з наступного опалювального сезону українці не мають “платити за повітря”.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Будь ласка, телефонуйте до єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.Добрый день, господин министр! Обращаюсь к вам с просьбой объяснить, как платить за отопление и горячую воду. Я - пенсионер, и те платежки, которые поступали ко мне зимой, они неподъемные. Насколько мне известно, недавно Правительство снизило тарифы на тепло. Как мы теперь будем платить?
Валентин Соколов

Прежде всего замечу, качественные услуги и справедливая плата за них - важная составляющая успешного общества с сильным средним классом. Это та задача, над которым команда Владимира Гройсмана работает все годы на государственной службе, принимая решения, которые призваны сделать коммунальные услуги доступными для граждан.

Почему население платило за высокие тарифы на отопление?
Граждане, имеющие счетчики газа, получали платежки с применением коэффициента приведения к стандартным условиям. Это существенно увеличивало стоимость газа и стало причиной начисления задолженности за предыдущие периоды.

Чем это вызвано?
Цены на отопление в разных областях Украины существенно отличаются из-за непрозрачности формирования тарифов. Тариф устанавливают органы местного самоуправления на основании расчетов исполнителей услуг или Национальная комиссия, осуществляющая государственное регулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг (НКРЕКП). Поскольку расчеты у всех разные - цена тоже разная.
Мы проанализировали тарифы на услуги по теплоснабжению по всей Украине и оказалось, что жители Черкасской, Кировоградской, Волынской, Ровенской областей платят самую высокую цену - от 1795 до 2337 грн за 1 Гкал.

Что было сделано?
  1. В феврале 2019 Правительство Гройсмана инициировало обращение к НКРЕКП по установлению для облгазов требования перечислить счета на природный газ без применения соответствующих коэффициентов. Как результат, в апреле платежки с применением коэффициентов перестали поступать гражданам.
  2. Кабмин изменил формулу расчета цены природного газа, чем обязал «Нафтогаз» снизить цену газа для населения.

Что имеем на сегодня?
Зафиксировано предельную стоимость тепла на уровне 1400 гривен за 1 Гкал при наличии счетчика или 35,21 грн за 1 м2 при отсутствии счетчика. Таким образом, по нашим расчетам в среднем тариф на отопление по Украине уменьшится на 14%, а в отдельных местах люди будут платить меньше на 25%.
  1. урегулированы цену на горячую воду по всей Украине и установлен максимальный тариф для населения: 83,66 грн за 1 м3 при наличии полотенцесушителей и подключения их к системам снабжения горячей водой. В случае отсутствия рушникоушильникив - 75,74 грн за 1 м3.

Пересчет тарифов на услуги по снабжению тепловой энергии для населения до начала отопительного сезона 2019/2020 годов должен быть осуществлен до 1 сентября 2019.

Какова роль Министерства юстиции в этом процессе?
Совместно с системой безоплатной правовой помощью мы запускаем новую инициативу # ЧеснаяПлатежка и информационную кампанию «Я имею право на честную платежку», которая реализуется в рамках просветительского проекта Минюста «Я ИМЕЮ ПРАВО».

Нами разработаны четкие пошаговые алгоритмы действий, которые помогут защитить права потребителей жилищно-коммунальных услуг. Также мы будем объяснять, как действовать в случае получения нечестной платежки и как добиться перерасчета стоимости отопления.

Дополнительно по поручению главы правительства до 15 июля Министерство юстиции обнародует полный перечень всех поставщиков коммунальных услуг с подробным описанием того, кто этими предприятиями руководит и кто является их реальными владельцами. Вы имеете полное право видеть всех «коммунальных баронов», которые годами нагло наживаются на гражданах.

На сайте Правительственного портала и Министерства юстиции появится калькулятор расчета честной платежки. Вы самостоятельно сможете вычислить, сколько должны платить за тепло и горячую воду.

Что нужно сделать?
  1. Проверить на сайте органа местного самоуправления, устанавливает тариф на отопление, выполняется решение Правительства;
  2. Обратиться к поставщику услуг для пересчета цены за отопление;
  3. Если расчет не изменено - обратиться в центры по предоставлению бесплатной правовой помощи за юридической консультацией и правовой помощью.

И напоследок добавлю: принятое Правительством решение появилось не вчера. Это часть планомерной работы, проводимой Правительством Владимир Гройсман из года в год. Мы имели серьезные баталии с монополистами - поставщиками услуг. Мы заставили их снизить цену на газ.

Общими с вами усилиями мы поможем каждому украинском получить честную и справедливую платежку за отопление. Ведь наша задача очень проста - со следующего отопительного сезона украинцы не имеют "платить за воздух".

Куда обращаться за более подробными консультациями и разъяснениями?

Пожалуйста, звоните к единому контакт-центра системы бесплатной правовой помощи по телефону 0 (800) 213 103, круглосуточно и бесплатно в пределах Украины. В центрах и бюро правовой помощи по всей стране можно получить юридическую консультацию и правовую защиту.

З повагою,відділ правової освіти Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор