www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 18 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
ЧОРНОБИЛЬ БОЛИТЬ У МОЇЙ ДУШІ
Версія для друку Написати листа

10 травня 2019 року учасники ліквідації на Чорнобильській АЕС Криничанського району разом з побратимами з Нікополя, Камянського та Дніпра за запрошенням Всеукраїнської спілки ліквідаторів та підтримки «Дніпровської міської спілки «Союз Чорнобиль України» відвідали зону відчуження.
Біля пам’ятника ліквідаторам ЧАЕС, який знаходиться навпроти центрального корпусу АЕС. учасники поїздки хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх полеглих у нерівній боротьбі з радіаційним лихом.
«Для мене це – неоднозначний день, день коли зустрічаються журба та радість. Щороку 26 квітня ми бачимося з побратимами по службі, усвідомлюємо причетність до історичної події, згадуємо минуле. Але найголовніше – це данина пам’яті тим людям, які віддали своє життя, ліквідуючи наслідки аварії, тим, хто загинув у бою з невидимим ворогом», – говорив голова Криничанської районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» Юрій Валентинович Пархоменко.
Але самим хвилюючим моментом в цій подорожі було те, що разом з ліквідаторами приїхали прості люди, яких було переселено із зони зараження. Вони прибули відвідати свої домівки, де час зупинився у далекому 1986 році. Їх зустріли напівзруйновані приміщення з розбитими вікнами та хащами, що безжалісно наступили на залишки колишньої цивілізації.
Велика біда розчинилася там у духмяному повітрі, у біло-рожевому цвітінні яблунь та абрикос, у водоймищах та криницях, у всій красі.
Та хіба тільки в цьому? Вона розчинилася у людях. Ця трагедія увійшла в історію, в усі хроніки людства як невигойна рана на тілі України. Увесь цей жах відгукнувся болем у серцях мільйонів людей.
Кажуть: "Краще один раз побачити, ніж сто разів почути". Враження від поїздки переповнюють, западають у душу і серце, бентежать свідомість.
Чорнобиль… Скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною.
Вічна слава і світла пам’ять всім ліквідаторам Чорнобильської аварії!

Чорнобиль… Ми пам’ятаємо цю дату
І застигає в жилах кров.
Чорнобиль – помирає у дитини мати
І не віддасть їй вже свою любов.

Чорнобиль – скільки в цьому слові горя,
Страждань та гірко виплаканих сліз!..
Ця радіація впадає в Чорне море,
Вона таїться в ніжних стовбурах беріз.

Чорнобиль – доки будемо терпіти
Таку халатність та тяжкий урок?
Чорнобиль… Помирають наші діти, яким
В житті вже не зробити перший крок.
Наталія Бондаренко,
головний спеціаліст відділу взаємодії з правоохоронними
органами, цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної
роботи Криничанської райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор