www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 22 червня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
“Здоровий спосіб життя — запорука професійних успіхів!”
Версія для друку Написати листа

Всі ми знаємо, що 1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
У цей день акцентується увага на тому, яку серйозну загрозу для життя людей в усьому світі становить ця глобальна проблема.
Однак, одного дня на рік, коли ми вигукуємо лозунги “Зупинимо СНІД!”, замало.
І ось 12 квітня 2017 року на семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці, який провела для безробітних голова комісії з припинення ЦЗ Стефанюк Т.В., до Криничанського районного центру зайнятості завітали представники КЗ “Криничанська ЦРЛ” ДОР: лікар-фтизіатр Рачко О.М. та лікарі-інфекціоністи Тупас Л.В. та Ахмадєєва Н.Б. , які розповіли про акцію “Зупини СНІД. Пройди тест на ВІЛ!” та про місячник по боротьбі з туберкульозом.
Лікарі-інфекціоністи Людмила Василівна та Наталія Борисівна повідали присутнім безробітнім:

  коли вперше було зафіксовано синдром набутого імунодефіциту та де саме,
  основні шляхи передачі ВІЛ,
  який час потрібен від інфікування вірусом до перших проявів СНІДу,
  симптоми проявів СНІДу та тривалість перебігу,
  про стадії захворювання у дітей, у дорослих,
  профілактика ВІЛ/СНІДу,
  про поширення епідемії СНІДу у світі, в Україні та в районі,
  про найвищі показники поширюваності ВІЛ-інфекції, які спостерігаються в Дніпропетровській, Одеській, Донецькій, Миколаївській областях,
  також було приділено увагу таким проблемам як наркоманія, тютюнопаління, туберкульоз та алкоголізм.
Представники лікарні зазначили, що кожен житель Криничанського району в цей період може пройти безкоштовно, з дотриманням вимог конфіденційності тестування на ВІЛ-інфекцію. В поліклініці Криничанської ЦРЛ з 10.04.2017р. по 10.05.2017 р. буде організовано роботу пункту тестування на ВІЛ-інфекцію, де буде проводити прийом медичний працівник кабінету “Довіра”, у якого можна отримати інформацію стосовно тестування та отримання даних свого ВІЛ-статусу.
Дніпропетровська область багато років знаходиться в числі “лідерів” по рівню розповсюдженості ВІЛ-інфікованих, тому кожен житель нашого району повинен знати свій ВІЛ-статус. Це перший і головний крок до профілактики та отримання своєчасної допомоги. Також безробітнім розповіли, що на період проведення акції буде організовано роботу “гарячої лінії” за телефоном 9-29-92, номер якої присутні записали.
Для всебічної обізнаності безробітних, їм надали інформацію з переліком захворювань, симптомів та синдромів, при яких обов'язково пропонується послуга з тестування.
Лікар-фтизіатр Олеся Миколаївна ознайомила присутніх безробітних з місячником по боротьбі з туберкульозу, який проводиться в Криничанському районі з 20.03.2017р. по 20.04.2017 р.
На жаль, широка громадськість ще не усвідомила, що сьогодні це вже не суто медична, а соціальна проблема. Хвороба поводить себе агресивно, вражає усі вікові та соціальні групи населення незалежно від статі, професії, місця проживання.
Згадано було представником і про непоодинокі випадки, коли громадян приймають на роботу без проходження медичної комісії. Це вказує на безвідповідальне ставлення керівників організацій, підприємств, сільських господарств, в тому числі і фермерських, до виконання Закону України “Про протидію захворюванню на туберкульоз”.
Криничанським РЦЗ разом з партнерами цього заходу було привернуто увагу присутніх, проінформовано їх про шляхи передачі ВІЛ та туберкульозу і наголошено на необхідності проходження тестування на ВІЛ та проходження флюорографії. Кожен безробітний отримав від представника кабінету “Довіра” КЗ “Криничанська ЦРЛ” ДОР роздатковий матеріал.
Голова комісії з припинення Криничанського районного центру зайнятості Стефанюк Тамара Володимирівна зазначила, що станом на сьогоднішній день на обліку в ЦЗ перебувають 934 безробітних і кожен з них пройшов флюорографічне обстеження.
Т.В. Стефанюк,
голова комісії з припинення
Криничанського районного центру зайнятості


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор