www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 12 грудня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
ЩОДО БЕЗПЕКИ ВИКОРИСТАННЯ ГАЗУ У ПОБУТІ
Версія для друку Написати листа

Згідно з наказом Міненерговугілля від 10.05.2018 року № 250, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 травня 2018 р. за № 646/32098, визнано таким, що втратив чинність, наказ Державної акціонерної холдингової компанії «Укргаз» від 30 липня 1997 року № 35 «Про затвердження Положення про порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 02 жовтня 1997 року за № 451/2255.
Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон) управитель багатоквартирного будинку зобов’язаний забезпечити належні експлуатацію та утримання майна, що перебуває в його управлінні, та несе відповідальність за його експлуатацію. Управління майном може забезпечуватися як власними силами, так із залученням інших юридичних осіб. До послуг з утримання будинків і споруд (майна) відноситься обслуговування внутрішньобудинкових мереж.
Згідно з Правилами безпеки систем газопостачання, затвердженими наказом Міненерговугілля від 15 травня 2015 року № 285, зареєстрованими в Міністерстві юстиції від 08 червня 2015 року за № 674/27119 (далі - ПБСГ), зокрема пунктами 3.2 та 3.3 розділу III, на власників будинків покладений обов’язок бути відповідальними за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами та забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України.
Таким чином, виходячи із діючих норм Закону та ПБСГ, відповідальною особою за утримання та експлуатацію внутрішньобудинкових систем газопостачання є власник/управитель будинку, який повинен забезпечити зазначені функції самостійно або із залученням на договірних засадах сторонньої організації, яка має відповідний дозвіл Держпраці.
УВАГА! Незабезпечення власником балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем) технічного обслуговування є підставою відключення від системи газопостачання обладнання житлових та громадських будинків із встановленням заглушки.


Начальник відділу містобудування, архітектури,
житлово-комунального господарства та
інфраструктури райдержадміністрації

О.О.ФРОЛОВА
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор