www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 22 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
На Криничанщині відзначили День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
Версія для друку Написати листа

Виповнилося 28 років з того історичного моменту, коли було виведено обмежений континент радянських військ з Демократичної Республіки Афганістан, коли поставили останню крапку у тій кровопролитній війні.
108 земляків-криничанців виконували там свій інтернаціональний обов’язок.
Безперечно, це пам’ятна дата для ветеранів Афганської війни. Вони повернулися на рідну землю вкриті бойовою славою. Їхні рідні і близькі, незважаючи ні на що, вірили, що вони знову переступлять поріг батьківської оселі, і так сталося.
Традиційно 15 лютого, в День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, ветерани Афганістану та громадськість Криничанщини збираються на районний захід та покладають квіти біля пам’ятного знаку «Афганістан болить в моїй душі» поблизу райвійськкомату.
В першу чергу, щоб вшанувати тих, хто загинули в тяжких боях на чужині, у горах Афганістану, але залишили по собі незгасну пам’ять у людських серцях.
Адже тисячами втрачених життів наших українських юнаків, стражданнями і скорботою їх рідних оплачене мирне сьогодення інших народів світу.
Україна завжди зберігатиме в пам’яті незабутні сторінки їх героїзму.
З Криничанського району загинули в Афганістані два воїни-інтернаціоналісти: Валентин Грушевський із села Жовтневе (посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки) та Сергій Сухий із селища Аули.
Колишніх воїнів-інтернаціоналістів єднає спільне минуле, героїчні сторінки молодості, обпаленої Афганською війною, бойове братерство. Тож чекають вони цього дня з особливим нетерпінням. Та й співвітчизники не втрачають інтересу до таких сторінок історії і все більше від живих свідків дізнаються про ті події.
Багато з воїнів-афганців Криничанщини мають бойові нагороди. Серед них – Віктор Лебединський, який нагороджений двома орденами Червоної Зірки, медаллю «За бойові заслуги» та медаллю «За відзнаку в охороні державного кордону».
Серед інших наших ветеранів Афганістану є ще орденоносці – Павло Дубас і Володимир Дульський.
А медалями нагороджені: Павло Доннік, Василь Юрів, Сергій Крижанівський, Юрій Кривенко, брати Володимир та Андрій Ткаченки, Геннадій Наріжний та інші.
Районний урочистий захід з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відбувся 15 лютого 2017 року в районній державній адміністрації.
Зворушливо говорив про подвиги наших земляків-криничанців у кровопролитній Афганській війні голова райдержадміністрації Олег Васильович Гапіч, висловив їм низький уклін за благородну місію в ім’я мирного сьогодення інших народів світу, підкреслив, що вони - працьовиті, відважні люди з добрим і відкритим серцем, є багатством району, взірцем справжнього патріотизму, мужності і героїзму, а їх величні справи продовжують нині бійці у зоні АТО, які власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній, суверенній державі.
Звернувся до присутніх і голова районної громадської організації ветеранів Афганістану Дніпропетровського обласного об’єднання Української Спілки ветеранів Афганістану Павло Анатолійович Доннік, який говорив про бойовий дух своїх побратимів, взаємовиручку і братерство, стійкість і мужність, про виконаний сповна інтернаціональний обов’язок та бажав мирного неба, міцного здоров’я, родинної злагоди, оптимізму, натхнення, здійснення всіх заповітних планів і задумів.
На урочистому зібранні долучилися до слова також помічник депутата Дніпропетровської обласної ради від БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» Сергія Васильовича Кисіля Артем Володимирович Марченко, начальник штабу Криничанського козацького полку Дніпропетровського козацького об’єднання, полковник козацтва, депутат районної ради Віктор Іванович Мирошниченко, які зазначили, що наші ветерани Афганістану є взірцем справжнього патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу, та бажали їм миру, добробуту, благополуччя в родинах, плідних успіхів у справах на благо своїх земляків.
Особливого забарвлення надали цьому заходу його ведуча - режисер районного Будинку культури Алла Максимівна Козленко, музичний супровід, забезпечений РБК, та пісні у виконанні представників юного покоління Криничанщини.
Квіти вдячності до підніжжя пам’ятного знаку «Афганістан болить в моїй душі» лягли від колишніх воїнів-інтернаціоналістів – ветеранів Афганістану та земляків-криничанців.
І було фото на пам’ять, щоб урочистий, зворушливий захід залишив приємні спогади.

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор