www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 24 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Відбулася нарада керівників навчальних закладів Криничанського району
Версія для друку Написати листа

23 лютого 2017 року у відділі освіти, молоді та спорту Криничанської райдержадміністрації відбулася нарада керівників навчальних закладів.
Участь у нараді взяли заступник голови Криничанської райдержадміністрації Лісовець А.І., начальник фінансового управління райдержадміністрації Радчук Т.М., голова Аульської об’єднаної громади Драка І.М., заступник голови Криничанської об’єднаної громади Троценко В.О., голова райкому профспілки працівників освіти Ткач М.І.
На порядку денному стояло питання стосовно діяльності закладів освіти в умовах реформування місцевого самоврядування.
У своєму виступі Лісовець А.І. охарактеризувала стан реформування місцевого самоврядування. Відповідно до плану створення громад станом на 23 лютого 2017 року на території Криничанського району створено три об’єднані громади: Криничанська (смт Кринички, с. Маломихайлівка, с. Дружба) на чолі з головою - Лісовим І.Ф.; Божедарівська (смт Божедарівка, с. Покровка, с. Болтишка) на чолі з головою - Дерком В.І.; Аульська (смт Аули, с. Українка, с. Вишневе) на чолі з головою - Дракою І.М.
Всі загальноосвітні навчальні та дошкільні заклади, які знаходяться на територіях новостворених громад, переходять у повне підпорядкування громад з 1 липня 2017 року.
На даний час виникає багато питань по налагодженню роботи освітніх закладів в умовах реформування місцевого самоврядування. Це питання оплати праці працівникам освіти; проведення тендерів на закупівлю продуктів для харчування учнів; про виділення коштів на ремонти навчальних закладів; подальшу організацію методичної роботи; про виплату відпускних педагогічним працівникам; закінчення 2016-2017 навчального року; участь учнів шкіл у зовнішньому незалежному оцінюванні; отримання документів про освіту; підготовка до нового навчального року; закінчення опалювального сезону та планування роботи по підготовці до нового. І це тільки ті питання, які потребують невідкладного вирішення.
У своїх виступах голова Аульської об’єднаної громади Драка І.М. та заступник голови Криничанської об’єднаної громади Троценко В.О. переконували присутніх керівників навчальних закладів про майбутні переваги роботи шкіл у складі громад. Давали пояснення про механізм організації роботи об’єднаних громад (створення відділів освіти при громадах та налагодження роботи по всіх життєво важливих питаннях освітньої галузі). Залишилося відкритим питання роботи районного методичного кабінету.
В ході наради багато питань було поставлено директорами загальноосвітніх шкіл. Приміром, чи змінюватиметься ціна безкоштовного харчування учнів 1-4 класів та пільгових категорій? (директор Степанівського НВК Діденко О.М.); чи не буде закриття навчальних закладів? (директор Теплівського НВК Ставко Ю.С.) та ряд інших.
Драка І.М. та Троценко В.О. давали присутнім відповіді на їх запитання.
Також обговорювалося питання про вироблення механізму співфінансування між громадами для роботи таких районних закладів як Криничанський Центр учнівської молоді, Божедарівський Будинок дитячої та юнацької творчості, ДЮСШ.
В результаті роботи наради було ухвалено провести в кожній громаді зустріч з депутатами по питанню роботи освітніх закладів в умовах реформування місцевого самоврядування. На зустрічі запросити керівництво навчальних закладів, колективи шкіл та актив громади.

І.А. Наріжна,
методист методичного кабінету при відділі освіти, молоді
та спорту Криничанської райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор