www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 21 травня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Вітання з Днем працівників сільського господарства від голови Криничанської райдержадміністрації Олега Васильовича Гапіча
Версія для друку Написати листаШАНОВНІ КРИНИЧАНЦІ – ПРАЦІВНИКИ
АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ РАЙОНУ,
ФЕРМЕРИ, ОДНООСІБНИКИ, ВЕТЕРАНИ ПРАЦІ!

День працівників сільського господарства – це свято людей, які розумом і руками, серцем і душею долучаються до важливих аграрних справ.
Напередодні свята маю нагоду вклонитися хліборобам і тваринникам, керівникам та спеціалістам господарств, представникам різних сільськогосподарських професій, переробної промисловості - всім, хто своєю невтомною працею забезпечує нас продовольством та створює добробут земляків мозолястими руками.
Всі ми розуміємо, що з маленького хлібного зернятка починається потужність, сила та міць держави.
Сільськогосподарська праця свята і благородна, вона безперервна, як саме життя: один урожай зберігається в коморі, в засіках, а наступний вже стелиться зеленим килимом на полях, першими паростками осінньої озимини, чекає сонця, вологи та людського догляду.
Не помилюся, якщо скажу, що праця на землі – сенс вашого життя і попри всі труднощі та негаразди, ви чесно і сумлінно робите свою справу.
Напередодні свята ми зазвичай підсумовуємо зроблене, замислюємося над проблемами, міркуємо про перспективи, про подальший розвиток базових галузей сільського господарства.
На даний час у районі закінчено майже всі польові роботи. По валовому збору ранніх зернових культурах район зайняв п’яту сходинку серед 22 сільськогосподарських районів області.
Зернові та технічні культури були посіяні згідно технологічних вимог із внесенням мінеральних добрив, протруєнням насіння та в оптимальні строки.
На часі закладено основу під урожай 2019 року. Посів озимих культур проведено якісним насінням високих репродукцій, 9,1 тис. га озимої пшениці посіяно перспективними сортами.
Велика вдячність СТОВ «ЮМ–Ватутіно, його директору Олександру Володимировичу Ковбасі за розвиток тваринництва, утримання великої рогатої худоби, адже без цієї галузі не може бути повноцінного сільського господарства.
Хочу зазначити, що на сьогоднішній день в приватному секторі району нараховується близько 6,5 тисяч дійних корів.
В сільгосппідприємствах, які займаються виробництвом м’яса, налічується 20,7 тис. голів свиней, що становить 102 % до минулого року.
У поточному році на полях району працювало 1247 тракторів, 241 комбайн та цілий арсенал іншої сільськогосподарської техніки.
З початку року аграріями району придбано 23 трактори та 9 комбайнів вітчизняного та іноземного виробництва на суму 82 млн. грн.
Наші аграрії постійно дбають про підвищення врожайності зернових та технічних культур, тож дотримуються сівозмін, належного обробітку грунту, своєчасного внесення мінеральних добрив, засобів захисту рослин, намагаються іти в ногу з розвитком селекції та насінництва.
В останні роки впровадили ряд нових продуктивних, стійких до несприятливих погодно-кліматичних умов та хвороб сортів, оновили асортимент насіння високих репродукцій.
Стало традиційним проведення в районі Дня поля на базі фермерського господарства «Алігатор» (голова Олександр Володимирович Дорошенко) за участю провідної компанії «Євраліс Семенс».
Активну участь у Дні поля на теренах Криничанщини беруть керівники агроформувань із сусідніх П’ятихатського, Царичанського, Петриківського, Солонянського та Верхньодніпровського районів, які теж проявляють інтерес до передових методів господарювання, новинок науки і техніки в аграрній сфері, а заодно діляться і власним досвідом.
Комерційні фірми на часі беруть участь у сільськогосподарському виробництві не як конкуренти, а як помічники аграріїв в плані практичного застосування кращого європейського досвіду та зростання обсягів сільгосппродукції.
Як приклад, у цьому ж ф/г «Алігатор», де вже чотири роки поспіль впроваджуються сучасні зональні технології вирощування посівів соняшника та кукурудзи, у поточному році урожайність соняшника склала 37 ц/га, а кукурудзи - близько 65 ц/га, що значно більше середнього показника урожайності по району.
Хотілось би відзначити також переробну галузь, яка інтенсивно почала розвиватися в районі. Останнім часом лідирує цех з виробництва борошна ТОВ «Іванівка» (генеральний директор Андрій Георгійович Лапочкін), який впродовж року переробляє близько 20 тис. тонн пшениці та отримує 14 тис. тонн вихідної продукції.
Аграрний сектор економіки не лише забезпечує в районі виробництво сільгосппродукції, а й створює оптимальні умови для реалізації цієї продукції на задоволення потреб населення.
Саме такий курс обрало для себе СТОВ «Лада» (генеральний директор Михайло Олексійович Мариниченко, голова Анатолій Іванович Тіткін), де широкими темпами розбудовується торгівельний комплекс, що задовольняє потреби населення в продовольчих та промислових товарах.
Продовольчий достаток району на часі активно примножують і пасічники: під їх пильним доглядом бджолосім’ї забезпечують запилення сільгоспрослин та дають якісну солодку продукцію для потреб людей.
Даними питаннями успішно опікується створена два роки тому районна громадська організація пасічників, яку очолює молодий і перспективний Вадим Кирилович Саранча з Преображенки.
Однією з головних проблем сьогодення є необхідність досягнення взаєморозуміння між сільгосптоваровиробниками та бджолярами в плані збереження бджолосімей в умовах застосування сучасних технологій при обробітку посівів гербіцидами та ядохімікатами.
Для Криничанської райдержадміністрації питання розвитку агропромислового комплексу являються пріоритетними, адже район сільськогосподарський, має площу в 127 тис. га орних земель і від роботи в сфері АПК залежить наповнення бюджету, утримання соціальної сфери, покращення інфраструктури на селі.
Особлива вдячність агроформуванням району за вагомий вклад у зміцнення Збройних Сил України, допомогу бійцям-захисникам, які відстоюють мир та спокій на сході України.
А підтримку та порозуміння у вирішенні назрілих питань життєдіяльності аграрної сфери Криничанщини отримуємо від обласної державної адміністрації, її голови Валентина Михайловича Резніченка та першого заступника голови облдержадміністрації Олега Миколайовича Кужмана, від обласної ради та її голови Гліба Олександровича Пригунова, народного депутата України Валентина Володимировича Дідича, депутата Дніпропетровської обласної ради Сергія Васильовича Кисіля.
З нагоди цього святкового дня щиро бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, миру, щастя, злагоди та процвітання.
Нехай щедра осінь обдарує вас своїми плодами, принесе в кожну родину затишок та спокій, достаток і велике людське щастя.
Нехай усі дні вашого життя завжди будуть ясними, ниви рясними, а дощі вчасними! Зі святом вас!

З повагою
О.В. ГАПІЧ,
голова Криничанської райдержадміністрації,
депутат районної радиВерсія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор