www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 27 червня 2017 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Криничанське бюро правової допомоги надає роз’яснення щодо порядку виїзду дітей за кордон
Версія для друку Написати листа

У статті 313 Цивільного кодексу України передбачено, що фізична особа має право на свободу пересування. З досягненням чотирнадцяти років особі можна самостійно вільно пересуватися по території України та обирати місце перебування. За межі нашої держави можуть вільно та самостійно виїжджати особи шістнадцятирічного віку.
Фізична особа, яка ще не досягла шістнадцяти років та бажає здійснити виїзд за межі України, може це зробити лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними. Така згода має обов’язково посвідчуватись нотаріально.
Тобто, якщо дитина їде закордон разом з одним із батьків, то необхідно взяти від іншого з батьків письмову згоду про це, засвідчену нотаріусом. У разі, коли дитина збирається їхати за межі України не з батьками, а у супроводі іншої особи (з родичами), то вище згадану письмову згоду повинні подати обоє батьків. Причому, такий дозвіл на виїзд можуть написати батьки однією заявою. У разі коли батьки проживають окремо або з інших причин такий дозвіл може бути написано кожним з батьків окремо (двома заявами) і може бути посвідчено у різних нотаріусів. Але в цих двох дозволах повинна бути зазначена одна й та ж особа, яка буде супроводжувати дитину закордоном, одна і та ж країна, в яку батьки дозволяють від’їздити і часовий проміжок перебування дитини закордоном.
Без письмового, нотаріально засвідченого дозволу другого з батьків на виїзд за кордон може виїхати дитина у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених
копій:
свідоцтва про смерть другого з батьків;

рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з
батьків;
рішення суду про визнання другого з батьків безвісно
відсутнім;
рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

рішення суду про надання дозволу на виїзд з України
громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу
другого з батьків;
довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації
актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей
про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного
кодексу України (
2947-14 ) (під час виїзду дитини за кордон у
супроводі одинокої матері).



Надія Федориненко,
заступник начальника Криничанського бюро правової допомоги

Криничанське бюро правової допомоги Дніпродзержинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: смт. Кринички, вул. Виконкомівська, б. 17, к. 15,16.
Графік роботи: Понеділок-П'ятниця з 08:00 до 17:00.
Контактний номер телефону бюро: (05654) 9-20-62
Всеукраїнська гаряча телефонна лінія, зателефонувавши на яку можна дізнатися адреси центрів та бюро в усіх регіонах України - 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних і стаціонарних телефонів у межах України).

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор