www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 16 жовтня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Криничанське бюро правової допомоги інформує
Версія для друку Написати листа

«Як ділити майно, яке пара нажила за час «цивільного» шлюбу?»

Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

То що ж можна вважати спільною власністю?

      - Об'єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту;

      - Об'єктом права спільної сумісної власності є заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя;

      - Якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім'ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя;

      - Речі для професійних занять (музичні інструменти, оргтехніка, лікарське обладнання тощо), придбані за час шлюбу для одного з подружжя, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

Поділ майна після розірвання шлюбу

Згідно положення статті 68 Сімейного кодексу України, розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу і розпоряджання майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності, після розірвання шлюбу здійснюється співвласниками виключно за взаємною згодою.

Законом визначено, що дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу, що може бути як у добровільному, так і у судовому порядку.

Майно набуте за час проживання однією сім’єю без реєстрації шлюбу може бути поділено

Згідно статті 74 Сімейного кодексу України, якщо жінка та чоловік проживають однією сім'єю без реєстрації шлюбу та не перебувають у цей час у жодному іншому зареєстрованому шлюбі, на їх майнові права та обов'язки розповсюджується ті ж самі норми права, що й на офіційно зареєстроване подружжя. Тобто, майно набуте під час проживання у громадянському шлюбі може бути поділено у судовому або позасудовому порядку, шляхом укладення між ними письмового договору про поділ майна.

Коли між цивільним подружжям виник спір щодо поділу майна, то за його вирішенням необхідно звернутися до суду. В даному випадку, в заяві необхідно буде довести і факт спільного проживання пари однією сім’єю та відповідний термін таких відносин (прирівняних до шлюбу) та визначити обсяг майна, який підлягає поділу.

За більш детальною інформацією звертайтеся до Криничанського бюро правової допомоги.

Надія Федориненко

Начальник Криничанського бюро правової допомоги

Криничанське бюро правової допомоги Кам’янського (Дніпродзержинського) місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: смт. Кринички, вул. Виконкомівська, б. 17, к. 15,16.
Графікроботи: Понеділок-П'ятниця з 08:00 до 17:00.
Контактний номер телефону бюро: (05654) 9-20-62

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор