www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 4 червня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Я МАЮ ПРАВО
Версія для друку Написати листа

25 лютого 2019 року у відділі надання соціальних послуг у Криничанському районі Кам'янського міського центру зайнятості проведено профінформаційний семінар для громадян, які перебувають на обліку в центрі зайнятості на тему: «Легальна зайнятість». На захід завітала начальник Криничанського бюро правової допомоги Надія Федориненко.
На семінарі шукачів роботи ознайомили зі станом ринку праці району, безробітним розповіли про їх права та обов'язки, детально ознайомили з послугами служби зайнятості, ознайомили із Законодавством про зайнятість населення та правову відповідальність громадян, які перебувають на обліку. Далі до слова була запрошена представник Криничанського бюро правової допомоги. Надія Федориненко розповіла безробітним громадянам про те як захистити свої права працівника, та про відмінності між трудовим та цивільно-правовим договором. Як зазначила Надія Володимирівна: «З кожним днем відповідна тема набуває більшої актуальності, оскільки неправильна кваліфікація відносин може стати причиною дуже неприємних наслідків». Перш за все, згідно з трудовим договором громадянин набуває статусу «працівника», його трудові відносини регулює законодавство про працю. Працівник має право на відпочинок відповідно до законів про обмеження трудового дня та робочого тижня і про щорічні оплачувані відпустки, право на здорові та безпечні умови праці, на матеріальне забезпечення у порядку соціального страхування в разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності та інші права, встановлені законодавством. За трудовим договором роботодавець своєчасно, в установлені строки, в повному обсязі виплачує працівникові заробітну плату, яка не може бути меншою від мінімальної (встановленою державою). За договором підряду працівник виступає виконавцем, а роботодавець – замовником. За цивільно-правовим договором замовник не зобов’язаний забезпечувати належні та безпечні умови праці (глави 61 та 63 ЦК). Стосовно заробітної плати, виконавцю оплачується не процес роботи, а її результат, який визначають після закінчення роботи й оформляють актом здавання-приймання виконаних робіт. На підставі цього акта проводиться оплата. Підрядник (виконавець робіт) не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, він сам організовує свою роботу і виконує її на власний ризик. При укладанні трудового договору ризик негативних наслідків роботи покладається на роботодавця. При договорі підряду – на підрядника.”
По завершенню заходу учасники дізналися більше про проект «Я МАЮ ПРАВО!» та систему безоплатної правової допомоги, отримали інформаційні буклети. Далі було обговорено роботу системи безоплатної вторинної правової допомоги, послуги місцевого бюро, якими може скористатися безоплатно кожен житель Криничанщини. Усі присутні записали контактний номер телефону бюро. Деякі громадяни звернулися після заходу до представника бюро за консультаціями.
Це не перша зустріч безробітних з представником Криничанського бюро правової допомоги. З дня створення даного Бюро фахівці центру зайнятості та безробітні громадяне часто зустрічалися та мали змогу прослухати корисну інформацію, отримати консультації та поради у різних життєвих ситуаціях.

Т.В. Стефанюк,
заступник директора — начальник відділу
надання соціальних послуг у Криничанському районі
Кам'янського міського центру зайнятості


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор