www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 12 листопада 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Покладання квітів до меморіалу загиблим воїнам з нагоди 76-ї річниці вигнання нацистів з Криничанщини в роки Другої світової війни відбулося в смт Кринички
Версія для друку Написати листа

25 жовтня 2019 року в смт Кринички відбулося покладання квітів з нагоди 76-ї річниці вигнання нацистів з Криничанщини в роки Другої світової війни. Участь у заході взяли: виконуючий обов’язки голови Криничанської райдержадміністрації Олег Петрович Карнацький, актив району, депутати місцевих рад, представники трудових колективів, політичних партій та громадських організацій, ветерани праці, учасники АТО-ООС, молодь.

27 жовтня 2019 року виповнюється 76 років від тих осінніх днів, коли на криничанській землі відгриміли останні залпи найбільшої і найкривавішої в історії людства війни і коли з цього краю було остаточно вигнано нацистських окупантів.
1418 днів і ночей тривала кровопролитна війна. Роки йдуть. Її сліди
стираються з нашої землі. Але навічно залишилися в пам’яті людській та в історії держави подвиги захисників та герої війни. Біль втрат, біль старих ран і сьогодні нагадують ветеранам Другої світової війни про ті події.
З перших днів війни тисячі хліборобів Криничанщини пішли захищати країну від ворога. Майже всі вантажні машини, потужні трактори, велика кількість худоби були забрані з господарств для потреб армії.
Незважаючи на відчайдушний опір наших військ, 16 серпня 1941 року ворог вдерся в селище Кринички і територія району була окупована нацистськими загарбниками.
Закривалися школи, нищились бібліотеки, вивозилося майно. 2389 молодих жителів району були забрані до Німеччини. Повернулися лише 1933 чоловіки.
Вже в кінці вересня 1941 року в селах Ганнозачатівка та Преображенка нацисти створили табори для військовополонених, в яких загинули сотні людей. Не минуло лихо і мирних жителів. Тільки в селищі Божедарівка стратили 22 чоловіки.
Криничанська земля не корилася окупантам. Місцеві підпільники розвінчували брехливу нацистську пропаганду, інформували населення району про становище на фронтах. В околицях Криничок діяв партизанський загін у складі 32 чоловік.
Восени 1943 року наші війська, переправившись через Дніпро, утворили на його правому березі плацдарм, звідки частини Південно- Західного фронту завдали нищівного удару і визволили ряд населених пунктів Дніпропетровської області.
27 жовтня 1943 року 46-та гвардійська дивізія за активної підтримки місцевих партизан вигнала нацистів та визволила Кринички.
Відступаючи, нацистські загарбники зpуйнували районну лікарню, школи, ферми, будинки.
В цілому за час окупації району було майже повністю зруйновано народне господарство, замучено і розстріляно сотні мирних жителів.
З 15 тисяч воїнів, котрі пішли на фронт, з полум’я війни не повернулися понад 8 з половиною тисяч, близько 9 тисяч воїнів різних національностей загинули в боях за визволення району.
Перемога була досягнута завдяки міцному союзу фронту і тилу, масовому героїзму людей.
За проявлену мужність і героїзм понад 13 тисяч воїнів-криничанців нагороджено орденами і медалями.
Кожна з таких дат як чергова річниця вигнання нацистів з Криничанщини, Дніпропетровської області чи України на сьогоднішній день має новий зміст і закликає переосмислити події Другої світової війни, мати чесний діалог навколо складних сторінок минулого і однаково шанувати пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом.
Вічна і світла пам’ять наших загиблим землякам та співвітчизникам!
Велика вдячність ветеранам за безсмертний подвиг в роки воєнного лихоліття, за вклад у патріотичне виховання підростаючого покоління.
Є впевненість: мир буде і на сході нашої держави, і відстоять його новітні герої, які своєю мужністю і відвагою, сумлінністю та відданістю Україні примножують славу своїх пращурів і є гідними спадкоємцями героїв Другої світової війни.
Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Другої світової війни та поклали квіти до підніжжя меморіалу загиблим воїнам.
Адже криничанці пам’ятають: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими, вона – запорука неминучості нашої перемоги над агресором, який посягає на східні рубежі України.


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор