www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 25 квітня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
КРИНИЧАНСЬКА РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ: Відбулося поховання останків воїна часів Другої світової війни – 22-річного Петра Захаровича Скрипки в Преображенській територіальній громаді
Версія для друку Написати листа

06 вересня 2018 року на цвинтарі поблизу колишнього села Лозуватка в Преображенській територіальній громаді відбулося поховання останків воїна часів Другої світової війни – 22-річного Петра Захаровича Скрипки.
Участь у церемонії поховання взяли: голова Криничанської райдержадміністрації, депутат районної ради Олег Васильович Гапіч, перший заступник голови райдержадміністрації Олег Петрович Карнацький, військовий комісар Криничанського районного військового комісаріату, підполковник Вадим Андрійович Коровкін, начальник Криничанського ВП Кам’янського ВП ГУ НП України в Дніпропетровській області Володимир Миколайович Кіяниця, отаман Криничанського козацького полку Дніпропетровського козацького об’єднання, генерал козацтва Анатолій Іванович Тіткін, начальник штабу Криничанського козацького полку Дніпропетровського козацького об’єднання, полковник козацтва, депутат районної ради Віктор Іванович Мирошниченко, Благочинний Криничанського району, настоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, ієрей Віталій Савко, директор Преображенської середньої загальноосвітньої школи Володимир Миколайович Степаненко, керівник пошукового загону «Пошук «Дніпро» Анатолій Сергійович Золотарьов, представники громадськості, ветерани праці, молодь, родичі загиблого бійця.

Ідуть роки. Сліди жахливої і жорстокої, кривавої і безжалісної Другої світової війни стираються з нашої землі. Вже досить мало є свідків того часу. На території Криничанського району залишилося лише п’ять учасників бойових дій.
Війна забрала життя мільйонів людей і відгукнулася болем у численних родинах. Але навічно залишились в серцях її герої, всі, хто наближав світлий день Перемоги.
Загалом в боях за визволення Криничанського району загинуло понад п’ять з половиною тисяч солдат і офіцерів – представників різних національностей.
А з шістнадцяти тисяч наших земляків-криничанців, що пішли на фронт, майже 8 тисяч не повернулися додому, полягли смертю хоробрих на полях битв.
Всього 22 роки було нашому земляку із с. Лозуватка Петру Захаровичу Скрипці, коли йшов він в атаку на ворога, воював за мирне майбутнє для наступних поколінь і схилив голову поблизу хутора Садки Єльнінського району на далекій Смоленщині в ході Єльнінської наступальної операції, де бойові дії проводилися силами 24-ї армії під керівництвом командуючого генерал-майора Костянтина Івановича Ракутіна. До складу цієї армії входила 100 СД, в якій служив Петро Скрипка.
Безперечно, як і всі молоді люди, він був енергійним, завзятим, мріяв жити, будувати плани на майбутнє, радіти кожному прийдешньому дню, але паростки його життя повністю не розквітли… І тривалий час вважався безвісти зниклим.
Через 77 років його останки було знайдено у рову, де накрив його ворожий снаряд чи вибухова хвиля під час Єльнінської наступальної операції. За християнським звичаєм у свій час він так і не був похований.
06 вересня 2018 року рідна лозуватська земля прийняла його як героя, як вірного сина, який загинув у боях за Батьківщину. Про це зворушливо говорили у своїх виступах Преображенський сільський голова Василь Іванович Шова, отаман Криничанського козацького полку Дніпропетровського козацького об’єднання, генерал козацтва Анатолій Іванович Тіткін, керівник пошукового загону «Пошук «Дніпро» Анатолій Сергійович Золотарьов, учні Преображенської СЗШ.
Поховали захисника з воїнськими почестями. Грав духовий оркестр, був військовий салют, для проведення якого зброю надав обласний військовий комісаріат. І була хвилина мовчання, і лягли на могилу квіти вдячності.
Присутні схилили голови перед пам’яттю Петра Захаровича Скрипки та всіх захисників Батьківщини, які наближали сонцесяйну Перемогу у далекому 1945 році.
На території Криничанського району налічується 58 військових меморіалів, пам’ятників, обелісків та братських могил. Криничанська райдержадміністрація постійно тримає на контролі, щоб всі вони були в належному стані.
Район періодично отримує субвенції з обласного бюджету, відчуває належну підтримку голови Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Михайловича Резніченка та першого заступника голови облдержадміністрації Олега Миколайовича Кужмана у цьому напрямку і в останні роки в ряді територіальних громад вдалося відремонтувати пам’ятники, що увічнюють ті історичні події, але були пошкоджені в силу часу.
Подвиги представників старшого покоління продовжують сьогодні наші захисники - воїни на сході України, які відстоюють державний суверенітет і територіальну цілісність держави.
Вже понад 180 чоловік з району пішли служити на контрактній основі. Вони такі ж сміливі і відважні, яким у свій час був Петро Захарович Скрипка та його побратими, примножують славу своїх пращурів і є гідними спадкоємцями героїв Другої світової війни.
Вічна пам'ять і вічна шана нашим полеглим захисникам!

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор