www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 20 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Мітинг “ ЖИВЕ У ПАМ'ЯТІ ТАРАС” з нагоди 203-ї річниці з Дня народження Великого Кобзаря Т.Г. Шевченка відбувся в смт Кринички
Версія для друку Написати листа

09 березня 2017 року на Криничанщині вшанували пам’ять Великого Кобзаря, який все своє життя віддав за Україну, за нащадків, щоб вони були вільними, незалежними людьми, гордилися своєю державою.
Він був кріпаком і сиротою, художником і поетом, рекрутом, в’язнем, але не зломленим, не зневіреним. Йому притаманні були правда і добро, людяність і щирість, мужність і стійкість.
Його вірші, покладені на музику, вже більше як півтора століття співає український народ.
В багатьох хатах українців є вишиті портрети Шевченка, а на столі, поряд із хлібом, лежить його книга поезій „Кобзар”. Це Біблія українського народу, це книга, якій судилося бути безсмертною, бо сам народ визнав її своєю книгою.
Читаючи її, ми душею і серцем доторкаємося до палкого, нескореного серця поета.
Наш великий Кобзар не має собі рівних у світовій літературі. Жодна країна не висунула такого поета, геніального у справжньому розумінні цього слова, який так правдиво передав би настрої широких мас поневоленого народу.
Мітинг “ЖИВЕ У ПАМ'ЯТІ ТАРАС” з нагоди 203-ї річниці з Дня народження Великого Кобзаря відбувся біля пам’ятника Т.Г. Шевченку в Центральному парку смт Кринички.
Із закликом шанувати його пам’ять, доторкатися до джерел творчості звернулися до присутніх режисер та культорганізатор районного Будинку культури Алла Максимівна Козленко і Світлана Іванівна Коваль.
Вони підкреслили, що Шевченко з’явився на світ весною, щоб стати совістю України, її пробудженням і з титанічною силою висловив віковічні думки та сподівання своїх сучасників жити у сім’ї вольній, новій, адже його волелюбна поезія сповнена непохитної віри у світле майбутнє трудового народу.
Дійсно, велична постать Т.Г. Шевченка стала проявом душі українського народу, і пам’ятники Великому Кобзарю є в Києві, Каневі, Дніпрі, Харкові та в інших містах України, могилу Великого Тараса оголошено заповідником, ім’я Шевченка присвоєно Київському університетові, театру опери та балету, масовими тиражами видаються його твори, відкрито Державний музей Т. Г. Шевченка, його ім’я присвоєно навчальним закладам та науковим установам, вулицям, бульварам, площам, пароплавам.
Починаючи з 1962 року, щорічно присуджуються Державні премії України імені Т.Г. Шевченка в галузі літератури і мистецтва.
За цей час почесного звання шевченківського лауреата удостоєні П. Тичина, О. Гончар, П. Загребельний, В. Сосюра, М. Бажан, Г. Тютюнник, та інші митці. За рішенням ЮНЕСКО, ювілеї Т.Г. Шевченка відзначалися в усіх державах світу, в багатьох із них вийшли переклади “Кобзаря”.
Участь у заході взяли представники трудових колективів райцентру, політичних партій та громадських організацій, ветерани, молодь та школярі, які з великим інтересом вивчають літературну спадщину Шевченка, пишуть твори, дитячими малюнками змальовують епізоди з його творчості.
У фонограмі звучали «Пісня про Кобзаря», «Реве та стогне Дніпр Широкий», пісня «Думи» на слова Т.Г.Шевченка, «Заповіт» у виконанні актора В.Мельника, пісня «Роде наш прекрасний» у виконанні Ніни Матвієнко.
Дитячий вокальний ансамбль «Веселі нотки» виконав пісню на вірші Т.Г.Шевченка «Тече вода із-за гаю». Долучився до виконання українських народних пісень на цьому заході і ансамбль районного Будинку культури «Душі криниця».
Віддаючи данину шани Великому Кобзарю, присутні поклали квіти до підніжжя його пам’ятника. Від районної державної адміністрації участь у покладанні квітів взяли перший заступник голови райдержадміністрації Олег Петрович Карнацький та заступник голови райдержадміністрації Антоніна Іванівна Лісовець.
Нехай гордий дух Великого Кобзаря буде завжди з нами!
Нехай вогонь його слова запалює в наших душах Віру, Надію, Любов до рідної землі і свого народу!
Доки житиме людство, звучатиме і голос нашого великого поета! Слава йому у віках!

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор