www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 26 травня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Мітинг “ УКЛІН ТОБІ, ТАРАСЕ, ВЕЛИКИЙ НАШ ПРОРОЧЕ!” з нагоди 205-ї річниці з Дня народження Великого Кобзаря Т.Г. Шевченка та першої річниці встановлення йому нового пам’ятника відбувся в смт Кринички
Версія для друку Написати листа

07 березня 2019 року на Криничанщині вшанували пам’ять Великого Кобзаря, який все своє життя віддав за Україну, за нащадків, щоб вони були вільними, незалежними людьми, гордилися своєю державою.
Участь у мітингу “ УКЛІН ТОБІ, ТАРАСЕ, ВЕЛИКИЙ НАШ ПРОРОЧЕ!” з нагоди 205-ї річниці з Дня народження Великого Кобзаря та першої річниці встановлення йому нового пам’ятника, що відбувся в Центральному парку смт Кринички, взяли: голова Криничанської райдержадміністрації, депутат районної ради Олег Васильович Гапіч; перший заступник голови райдержадміністрації Олег Петрович Карнацький; заступник голови райдержадміністрації Антоніна Іванівна Лісовець; Народний скульптор України Володимир Павлович Небоженко, який здійснив благородну справу по увічненню в граніті Великого Кобзаря українського народу Т.Г. Шевченка в селищі Кринички; ініціатори встановлення нового погруддя Т.Г. Шевченка у райцентрі - генеральний директор СТОВ «Лада», Заслужений працівник сільського господарства України Михайло Олексійович Мариниченко та голова районної асоціації фермерів та приватних землевласників Петро Васильович Матвій; Благочинний Криничанського району, настоятель Єдиної Української Автокефальної Православної Церкви ієрей Віталій Савко; керівники підприємств, установ та організацій, працівники трудових колективів райцентру, депутати місцевих рад, громадські активісти, ветерани та школярі, які з великим інтересом вивчають літературну спадщину Шевченка, пишуть твори, дитячими малюнками змальовують епізоди з його творчості.
На заході було зачитано звернення до криничанців від першого заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації, депутата обласної ради Олега Миколайовича Кужмана, який відзначає, що Шевченківський нескорений дух освятив історичний та культурний розвиток нашого народу і ми усвідомили себе народом, який має власний національний характер і власну державу, а також закликає щоб вічне й мудре слово Кобзаря надихало нас та прийдешні покоління заради миру та розквіту рідної України.


Т.Г. Шевченко був кріпаком і сиротою, художником і поетом, рекрутом, в’язнем, але не зломленим, не зневіреним. Йому притаманні були правда і добро, людяність і щирість, мужність і стійкість. Його вірші, покладені на музику, вже більше як півтора століття співає український народ.
В багатьох хатах українців є вишиті портрети Шевченка, а на столі, поряд із хлібом, лежить його книга поезій „Кобзар”. Це Біблія українського народу, це книга, якій судилося бути безсмертною, бо сам народ визнав її своєю книгою.
Читаючи її, ми душею і серцем доторкаємося до палкого, нескореного серця поета.
Наш великий Кобзар не має собі рівних у світовій літературі. Жодна країна не висунула такого поета, геніального у справжньому розумінні цього слова, який так правдиво передав би настрої широких мас поневоленого народу.
Із закликом шанувати його пам’ять, доторкатися до джерел творчості звернулися до присутніх режисер та культорганізатор районного Будинку культури Алла Максимівна Козленко і Світлана Іванівна Коваль.
Вони підкреслили, що Шевченко з’явився на світ весною, щоб стати совістю України, її пробудженням і з титанічною силою висловив віковічні думки та сподівання своїх сучасників жити у сім’ї вольній, новій, адже його волелюбна поезія сповнена непохитної віри у світле майбутнє трудового народу.
Дійсно, велична постать Т.Г. Шевченка стала проявом душі українського народу, і пам’ятники Великому Кобзарю є в Києві, Каневі, Дніпрі, Харкові та в інших містах України, могилу Великого Тараса оголошено заповідником, ім’я Шевченка присвоєно Київському університетові, театру опери та балету, масовими тиражами видаються його твори, відкрито Державний музей Т. Г. Шевченка, його ім’я присвоєно навчальним закладам та науковим установам, вулицям, бульварам, площам, пароплавам.
Починаючи з 1962 року, щорічно присуджуються Державні премії України імені Т.Г. Шевченка в галузі літератури і мистецтва.
За цей час почесного звання шевченківського лауреата удостоєні П. Тичина, О. Гончар, П. Загребельний, В. Сосюра, М. Бажан, Г. Тютюнник та інші митці. За рішенням ЮНЕСКО ювілеї Т.Г. Шевченка відзначалися в усіх державах світу, в багатьох із них вийшли переклади “Кобзаря”.
На заході голова Криничанської райдержадміністрації, депутат районної ради Олег Васильович Гапіч вручив Лист вдячності Народному скульптору України Володимиру Павловичу Небоженку, відзначив, що його мистецтво є справжньою даниною поваги сучасників до видатних співвітчизників, серед яких геній української літератури Т.Г. Шевченко, чиї масштабність та велич дійсно неперевершені, а також висловив слова подяки за високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у збереження архітектурної історичної спадщини в ім’я Криничанщини, Дніпропетровщини та України та побажав міцного здоров’я, щастя, здійснення мрій і щоб власні шедеври його скульптурного мистецтва впродовж віків гідно прикрашали вулиці, сквери, парки та експозиції музеїв в Україні і за кордоном.
Долучилися до слова особисто скульптор Володимир Павлович Небоженко та Благочинний Криничанського району, настоятель Єдиної Української Автокефальної Православної Церкви ієрей Віталій Савко, які відзначили що Т.Г. Шевченко – це не просто ім’я людини, це символ любові до рідного краю, символ волелюбності, сміливості й чесності і Шевченкове слово не меркне, не тьмяніє, а розгоряється все яскравіше.
У фонограмі звучали «Пісня про Кобзаря», «Реве та стогне Дніпр Широкий», пісня «Думи» на слова Т.Г.Шевченка, «Заповіт» у виконанні актора В.Мельника, пісня «Роде наш прекрасний» у виконанні Ніни Матвієнко.
Подарували ряд пісень присутнім на заході дитячий вокальний ансамбль «Веселі нотки» та культорганізатор районного Будинку культури Алла Максимівна Козленко.
Захоплююче читали уривки з творчості Т.Г. Шевченка учні Степанівського та Червоноіванівського НВК, доторкаючись до нескореного серця поета, а особливо зворушливим був флеш-моб степанівських школярів.
Кожному з представників юного покоління було вручено на пам’ять Кобзар Шевченка (спонсор голова районної асоціації фермерів та приватних землевласників Петро Васильович Матвій).
Віддаючи данину шани Великому Кобзарю, присутні поклали квіти до підніжжя його пам’ятника.
Нехай гордий дух Великого Кобзаря буде завжди з нами!
Нехай вогонь його слова запалює в наших душах Віру, Надію, Любов до рідної землі і свого народу!
Доки житиме людство, звучатиме і голос нашого великого поета! Слава йому у віках!

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор