www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 22 червня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
У Степанівському НВК на Криничанщині відбувся бал літературних героїв
Версія для друку Написати листа

Книга крокує поряд з людиною все життя. Від вмілого спілкування з книгою, від ставлення особистості до книги, до читання залежить, як сформуються навички успішної адаптації в сучасному інформаційному суспільстві, яким стане подальше життя людини.
З метою популяризації книги та читання, виховання підростаючого покоління засобами книги щороку в Степанівському НВК проводяться Дні зустрічі з літературними героями, Тижні дитячої книги. До їхньої підготовки та проведення залучаються вчителі, класні керівники, батьки, учні.
І цей навчальний рік – не виключення.
Нещодавно Степанівський навчально-виховний комплекс з самого ранку зустрічав гостей з усього району: з’їжджалися на семінар вчителі зарубіжної літератури. Перед ними постало важливе питання як на сучасному етапі впровадження Державного стандарту освіти вирішити одне з головних завдань – виховати у школярів любов до книги, до читання, виробити в них глибокі читацькі інтереси в час, коли телебачення, мережа Інтернет набули неабиякої ваги? На думку спадають слова В.О. Сухомлинського, який писав, що духовне життя дитини повноцінне тоді, коли вона живе у світі гри, казки, фантазії, творчості.
Саме тому педагогічний колектив закладу, вчителі зарубіжної та української літератури підготували чудовий проект – бал літературних героїв «Всё то же в нём очарованье…»
Цього року бал покликав у свої теплі обійми всіх закоханих у мелодію вальсу, старовинних танців та у світ літературних шедеврів. Бал вимагав суворого дрес-коду, і всі учасники подбали про бальні сукні та чоловічі костюми XIX століття, навіть усі герої чоловічої статі мали перуки. Вже саме оздоблення інтер’єру, де відбувалося це дійство, налаштувало на позитив. Все було підібрано і оформлено відповідно до духу тієї епохи. Але коли вийшли учасники, всі присутні затаїли подих від неймовірного враження. Пошиті власноруч костюми і перуки, манера поведінки героїв та вміння триматися створили неперевершені образи літературних героїв та історичних постатей. Вся підготовка виправдала сподівання учасників і стала дивовижним сюрпризом для гостей, бо свято дійсно вдалося на славу. Присутнім було дуже цікаво, адже кожен відчув атмосферу ХУІІ - ХІХ століть, дух епохи, і ніби сам на мить опинився там, у товаристві Д’Артаньяна і мушкетерів, П`єра Безухова та Елен, Бурміна та Марії Гаврилівни, Міледі і Кардинала.
10.00 – звучить прекрасна мелодія Вівальді, церемоніймейстер дзвонить у дзвіночок, входять слуги, запалюються свічки у канделябрах, чарівне дійство розпочате…
Перші екіпажі, прибули гості - літературні герої. Їх оплесками зустрічають всі присутні на балу.
І грянув танець – «Полонез»!

Пара за парою поважно і чітко виконують цей церемоніальний танок. Адже жодний танок не вимагав суворості осанки, гордості та зібраності, як полонез, головною темою якого було захоплення прекрасною дамою.
Учасники балу підтвердили істину, що самовдосконаленню немає меж, особливо у мистецтві танцю. А танці змінювалися один за одним: «Полонез», «Вальс», «Менует», «Падеграс», «Котильйон» … Кожен танок був як завершений художній витвір, зі своєю мелодикою, драматургією, сплеском емоцій. Всі були в захопленні від прекрасної музики, галантності кавалерів, вишуканості дам, граціозності та майстерності танцювальних пар.
Таким заходом педагогічний колектив школи хоче повернути дітей до традицій класичних танців, культури поведінки на балах та етики спілкування з протилежною статтю, згадати відомих літературних героїв і поринути в світ літератури. За словами вчителів та дітей, такі проекти здружують шкільну родину.
А далі свою майстерність в акторській грі демонстрували всі учасники 7 – 11 класів.
Цілком природний вигляд поміж цією вишуканою публікою мали і герої пушкінських та лермонтовських, пригодницьких книг О. Дюма, які немов зійшли зі сторінок улюблених книжок. Одну сторінку за іншою відкривали учасники свята перед присутніми.
Оцінили глядачі постановки за мотивами чудових творів Пушкіна, Лермонтова, Дюма. Затамувавши подих, усі слідкували за тим, як розгортаються події у постановці повістей, драм та славнозвісного роману у віршах «Євгеній Онєгін».
Але все завжди має закінчення, завершувався й бал, гасили свічки…
Господарі закладу вітали всіх присутніх, дарували слова вдячності учасникам, гостям, вчителям, батькам, які забезпечили підготовку балу.
Дійсно, побувати у казковій країні наяву, на жаль, зможуть лише тільки діти та онуки, у яких наше майбутнє, наше завтра…
І перед присутніми з’являються найменші учасники балу – учні 2-4 класів, які виконують «Менует», що стало справжнім чудом цього свята.
Отже, бал видався на славу. Зі словами вдячності звернулася до присутніх Ганна Вікторівна Манко, начальник відділу освіти, молоді та спорту Криничанської райдержадміністрації.
Такі події запам'ятовуються на все життя.

О.В. Бабенко,
заступник директора з навчальної роботи Степанівського НВК

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор