Криничанський район
www.krinich-rn.dp.gov.ua

Шановні земляки-криничанці!

З 1999 року День Соборності України щорічно відзначається 22 січня – в день проголошення Акта воз’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.
Свого часу свято встановили, враховуючи велике політичне та історичне значення даної події, яка мала місце 100 років тому.
22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою.
А через рік, в цей же день, на Софіївській площі у Києві пролунало: «Віднині зливаються віками віддалені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна – в одну велику Україну». Тут було проголошено Акт злуки.
За спогадами очевидців, які наводять історики і письменники, той день 1919 року був морозний. Київ прикрасився синьо-жовтими прапорами.
При вході з вулиці Володимирської на Софіївську площу звели тріумфальну арку, яку оздобили старовинними гербами.
О дев’ятій ранку в усіх церквах відправили богослужіння, а рівно о 12 годині розпочалася урочиста церемонія, де й було проголошено Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.
Серед ряду останніх подій в календарі незалежної, суверенної Української держави - Революція Гідності 2013-2014 років. Кожен з нас має усвідомити за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям «Небесна Сотня».
22 січня 2019 року ще й виповнюються п’яті роковини загибелі активістів Євромайдану - Героїв України Сергія Нігояна та Михайла Жизневського.
Ідея Соборності особливо актуальна для нас сьогодні, коли на сході держави вже четвертий рік поспіль триває не оголошена, але справжня війна проти зовнішньої агресії, за Україну, за її волю, за народ, за незалежність. А головне – за територіальну цілісність.
На захист Батьківщини піднялися патріоти, всі не байдужі до долі країни. Не стоять осторонь і криничанці, які демонструють свою європейськість, гідність, прагнення до соборності та свободи.
Наші новітні Герої своєю великою любов’ю, мудрістю та душевним теплом бережуть Україну від найбільшої загрози – втрати її незалежності і суверенності.
Звичайно, ми вболіваємо за всіх своїх співвітчизників на Сході України, які потерпають від бойових дій, вибухів, пострілів.
І віч-на-віч ми бачимо як через кров, страждання та боротьбу народжується непереможна нація. Нація патріотів. Сильних, вільних людей, здатних захистити свою країну та свої родини від ворога.
Подвиги земляків-криничанців - захисників Батьківщини золотими літерами увійдуть в історію Криничанського району. Чимало серед них на даний час служать на контрактній основі.
Низько вклоняюся і щиро дякую кожному захиснику Вітчизни за вірність Присязі, за служіння Україні, за її жертовний захист.
Величезна вдячність їм, патріотам, що роблять все можливе аби світ побачив Україну такою, яка формує нове обличчя демократичної Європи.
У райцентрі є Дошка пам’яті Героїв Небесної Сотні та земляків-криничанців, загиблих у зоні АТО.
Всі, хто зображені на портретах, для нас Герої і гідні нашої великої з вами пошани. Щоденно підходять люди до цього святого місця, розглядають мужні обличчя і віддають їм данину пам’яті.
Історія Криничанщини, як і вся історія держави, вкарбувала в себе чимало прізвищ захисників, які віддали своє життя у збройних конфліктах, у кривавих війнах за світле майбутнє нащадків.
Герої не вмирають. Всі вони є зернами патріотизму, залишаються в нашій пам’яті, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.
Ми йдемо важким шляхом, але у правильному напрямку. Ми маємо власну державу, горді від того, що вона визнана у світі, віримо у її європейське майбутнє.
Тож відстоюємо державність, соборність, незалежність, гідність і свободу – реальні цінності, найбільш пошановані суспільством.
Як результат подій на Євромайдані, подій Революції Гідності, зокрема, активними темпами відбувається децентралізація влади в країні.
Впевнений, що плідна праця в наших об’єднаних громадах буде запорукою успішного майбутнього і люди відчують позитивні результати для Криничанщини в цілому.
Закликаю всіх земляків-криничанців до миру, порозуміння, єдності, згуртованості.
І на сьогодні із впевненістю скажу, що важливий крок зробив наш Президент Петро Олексійович Порошенко на шляху утвердження незалежності та соборності держави, адже віднині маємо єдину помісну церкву в Україні. Про це мріяли численні покоління земляків, а справдилося таке доленосне бажання лише зараз.

Бажаю плідних успіхів у справах по розбудові Криничанщини, міцного здоров’я, широких життєвих горизонтів, громадянської активності, мудрості та виваженості у всіх починаннях.
Зичу віри у краще майбутнє України та рідної Криничанщини.
Шануймо нашу історію – доблесну, героїчну, зі славними сторінками кращих бойових і трудових традицій!
Зі святом вас, з Днем Соборності України!
З повагою
О.В. ГАПІЧ,
голова Криничанської райдержадміністрації,
депутат районної ради