Криничанський район
www.krinich-rn.dp.gov.ua


25 жовтня 2018 року у Відділі надання соціальних послуг в Криничанському районі Кам'янського міського центру зайнятості відбувся семінар “Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці” для безробітних осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості. Семінар проходив за участю представника громадської організації «Промінь Дніпро» Олени Моргун.
У рамках семінару обговорювалися основні характеристики трудової міграції, причини її виникнення та небезпечні наслідки нелегальної міграції для сім’ї, особистості, суспільства. Олена Леонідівна разом з учасниками зустрічі обговорила найвідоміші шахрайські схеми, які застосовуються злочинними посередниками. Серед учасників семінару знайшлось кілька таких, хто мав інформацію про гіркий досвід своїх зайомих, за межами нашої країни. Присутні дізналися про те, на що потрібно звертати особливу увагу при виїзді за кордон з метою працевлаштування, щоб не потрапити в тенета агентств-шахраїв, де можна перевірити інформацію про посередницьку структуру, куди необхідно звертатися у разі виникнення тих чи інших питань, ознайомились з нормативно-правовою базою, яка регламентує питання оформлення документів для виїзду за кордон, нащо звернути увагу перш ніж виїхати за рубежі країни тощо.
Слухачі семінару ретельно ознайомились з діючим законодавством України з питань протидії торгівлі людьми, розібрали причини потрапляння громадян України у сучасне рабство, ознайомились з організаціями надання допомоги постраждалим особам. На семінарі також демонструвався документальний відеоматеріал на прикладі фільму: “Життя на продаж”, який додатково та наглядно продемонстрував масштаби такого ганебного явища, як нелегальна трудова міграція, торгівля людьми.

Кожна людина прагне жити краще. Якщо цього не вдається досягти на рідній землі вона вимушена шукати кращої долі за межами країни. Питання нелегального працевлаштування за кордоном та не потрапляння до рук работорговців через власну необізнаність є дуже актуальною. Трудова міграція – це цілком нормальне явище, яке існує в усьому світі і в цьому немає нічого негативного, проблема в тому, щоб забезпечити заробітчанам захист і соціальні гарантії на таких заробітках, а також надати допомогу коли такий прикрий випадок уже стався, де шукати захисту постраждалим особам, до кого треба звернутися в першу чергу і т.п.

Багато цікавого і так необхідного для своєї безпеки та безпеки своїх рідних та близьких дізнались присутні на семінарі, адже торгівля людьми відбувається не тільки за межами країни, а й у межах самої країни, навіть освіта, вік, стать, соціальний статус не є гарантією того, що нас не спідкає ця проблема.
Кожен отримав пам'ятки від пані Олени - представника ГО “Промінь Дніпро”. Усі бажаючи після семінару мали змогу підійти та поспілкуватися індивідуально.

Відділ надання соціальних послуг в Криничанському районі Кам'янського міського центру зайнятості
фахівець з профорієнтації
Коршунова Юлія Анатоліївна