www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 25 червня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
На Криничанщині вшанували педагогів з нагоди професійного свята
Версія для друку Написати листа

У першу неділю жовтня на українському календарі з’являється професійне свято тих, хто присвятив себе нелегкій освітянській діяльності.
Тож в районному Будинку культури зібралися на урочистий захід педагогічні працівники загальноосвітніх шкіл, позашкільних та дошкільних навчальних закладів Криничанщини.
З привітальним словом до присутніх звернувся голова Криничанської райдержадміністрації, депутат районної ради Олег Васильович Гапіч, який зазначив, що педагоги району у поточному навчальному році працюють в умовах реформування освітньої галузі, яка розрахована на роки.
Минулого року було ухвалено новий Закон України “Про освіту”, який регулює основні засади нової освітньої системи. Закладено фундамент для запровадження Концепції «Нова Українська школа». Змінилися вимоги до навчально-виховної діяльності.
Тому реформування дошкільної, середньої освіти та Державного стандарту початкової загальної освіти є невідворотними. Зміни розпочалися.
Головні цінності даної реформи: орієнтація на учня, педагогіка партнерства, справедливе фінансування, основні компетенції та бачення, яким має бути випускник нової української школи.
Питання освіти є пріоритетними, першочерговими в Україні. Для районної державної адміністрації це питання №1, і органи виконавчої влади району постійно проявляють турботу про підростаючі покоління.
Робиться все для збереження мережі освітніх закладів – шкіл, дошкільних установ, позашкільних закладів, вирішуються проблеми їх фінансування.
Це переконливо підтверджує співпрацю, розуміння та координацію з боку органів виконавчої влади району та органів місцевого самоврядування.
Як результат, є вагома підтримка з боку сільських та селищних рад в питаннях життєдіяльності освітянських закладів району, а керівники закладів освіти не усуваються від спільного вирішення нагальних проблем, проявляють ініціативи, які спрямовують органи виконавчої влади до вирішення цих проблем.
Є спільна турбота про те, щоб піднімати престиж учительської професії, сприяти якісному оновленню та розвитку освітянської галузі в районі.
На контролі в райдержадміністрації завжди перебуває вирішення першочергових освітянських проблем, серед яких - виплата заробітної плати, підвіз, харчування, тепло, водопостачання, тобто створення всіх необхідних умов для навчання та виховання підростаючих поколінь.
Відмінністю від попередніх років є те, що минулий навчальний рік освітяни вже провели в умовах децентралізації. Криничанська, Аулівська та Божедарівська об’єднані територіальні громади отримали повноваження управління закладами освіти на місцях.
Ці повноваження та напрями діяльності органів місцевого самоврядування у сфері освіти регламентовано правовою основою, а мережа закладів освіти району в цілому відповідає потребам населення.
Керівник органів виконавчої влади району відзначив, що, як і раніше, ми відчуваємо підтримку обласної влади у вирішенні освітянських проблем з боку голови облдержадміністрації Валентина Михайловича Резніченка, його першого заступника Олега Миколайовича Кужмана та голови обласної ради Гліба Олександровича Пригунова та висловив сподівання що те, що сьогодні нам не вдалося досягти, обов’язково спільними зусиллями буде реалізовано наступного року.
Олег Васильович Гапіч висловив теплі і щирі слова вдячності педагогам за невтомну працю, за високе служіння обраній справі, творчий пошук, самовідданість, за великий талант і покликання сіяти мудрість та знання.
Самовіддана щоденна учительська праця, повсякденні сумління сіячів розумного, доброго, вічного виводять у світ нові покоління громадян України. Дійсно, це професія унікальна, адже своїм серцем і розумом учитель формує майбутнє України.
На даний час в закладах освіти – школах, позашкільних і дошкільних навчальних закладах району працюють майже 600 педагогів. Це наш золотий фонд, наша інтелектуальна скарбниця.

      Всі заклади освіти району добре підготувалися до нинішнього
навчального року, якісно провели ремонти, всі прагнуть підвищити свій імідж та престиж знань, всі укомплектовано кадрами.
В школах району працює 11 учительських династій. Освітній рівень педагогічних працівників району досить високий, про що свідчать підсумки атестації.
Тепло привітали цього дня педагогічних працівників району депутат Дніпропетровської обласної ради від БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» Сергій Васильович Кисіль, заступник голови районної ради Олександр Григорович Горшковський, помічник народного депутата України Валентина Володимировича Дідича Андрій Веніамінович Ільченко, які побажали педагогам відчуття повноти і неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щоб завжди щедрою на сходи була освітянська нива, а в усіх учительських починаннях були супутниками успіхи та удачі.
Голова райкому профспілки працівників освіти і науки Микола Іванович Ткач передав педагогам вітання від колишнього керівника освітньої галузі району Валентина Петровича Бали, що отримало бурхливі оплески присутніх у залі, а також щиро привітав молоде поповнення учительства району з першими кроками на професійній ниві та побажав ентузіазму і натхнення, незрадливої любові до своєї професії.
Директор Кудашівської СЗШ Світлана Василівна Кварцяна низько вклонилася депутату Дніпропетровської обласної ради Сергію Васильовичу Кисілю за меценатство, за численні добрі справи для зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти, вручила йому Лист вдячності від колег – керівників закладів освіти району та висловила впевненість, що і надалі не на словах, а на ділі він продовжувати цю благодійну допомогу.
І нині на святі була організована концертна програма, поставлена учнями Дніпропетровського училища культури, за його сприяння та підтримки.
А яке ж свято без нагород? Їх цього дня було дійсно багато. Цілий ряд педагогічних працівників були удостоєні нагород як відзнаки за сумлінну і самовіддану працю в ім’я підростаючих поколінь.
Народне прислів’я гласить: здоров’я людини від землі, а мудрість – від учителя». Освітянська галузь у нас дійсно належить до самих шанованих, бо трудяться в ній вчителі – самовіддані, терплячі, вірні обраному шляху.
Нехай відгукнеться тепло сердець педагогів у душах їхніх вихованців, а цей урочистий день додасть кожному вчителю, керівнику гуртків, вихователю Криничанського району нових сил для реалізації поставлених завдань по вихованню підростаючих поколінь!
І нехай не міліє на Криничанщині джерело знань – основа зміцнення і могутності країни!

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор