www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 16 вересня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
КРИНИЧАНСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ НАДАЄ РОЗ’ЯСНЕННЯ: Як вивезти за кордон дитину, яка не досягла шістнадцяти років, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених ними?
Версія для друку Написати листа

Діти до шістнадцяти років можуть подорожувати і перетинати кордон з одним із батьків за наявності нотаріально посвідченого дозволу другого з батьків.

Проте, є випадки коли замість такого дозволу можна пред’явити інші документи:

Якщо інший з батьків помер, при перетині кордону необхідно пред’явити відповідне свідоцтво про смерть.

Якщо інший з батьків був позбавлений батьківських прав надається відповідне рішення суду (про позбавлення батьківських прав другого з батьків).

Якщо один з батьків був або визнаний недієздатним, або безвісно відсутнім – в обох випадках замість нотаріально посвідченого дозволу надаються відповідні рішення суду.

Якщо один з батьків не надає добровільно згоду на подорож дитини, інший з батьків може звернутися до суду за отриманням дозволу, і дане рішення необхідно пред’явити на кордоні.

Під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері надається довідка про народження дитини, видана відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Якщо інший з батьків не надає дозволу, але є боржником по сплаті аліментів - довідка видана органом державної виконавчої служби про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців надасть право перетнути кордон.


Криничанське бюро правової допомоги Кам’янського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: смт Кринички,
вул. Виконкомівська, б. 17, к. 15,16.
Графік роботи: Понеділок-п'ятниця з 08:00 до 17:00.
Контактний номер телефону бюро: (05654) 9-20-62

Надія Федориненко,
начальник Криничанського бюро правової допомоги
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор