www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 19 червня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
КРИНИЧАНСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ НАДАЄ РОЗ’ЯСНЕННЯ:
Версія для друку Написати листа

«Не подаю на аліменти, бо не хочу щоб дитина, коли виросте, утримувала батька» - чи правильне таке твердження?

Батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Але, і в свою чергу, вже дорослі самостійні діти, які мають джерело доходу, також повинні допомагати своїм батькам.

Сімейним кодексом України визначено підстави виникнення обов'язку повнолітніх дочки, сина утримувати батьків до яких відносять непрацездатність батьків і потреба в матеріальній допомозі з боку повнолітніх дітей.

Суд може відмовити матері, батькові у стягненні аліментів на їх утримання з повнолітніх дітей, такі обставини викладені у Главі 17 Сімейного кодексу України. Якщо мати, батько були позбавлені батьківських прав і ці права не були поновлені, обов'язок утримувати матір, батька у дочки, сина, щодо яких вони були позбавлені батьківських прав, не виникає.

Дочка, син звільняються судом від обов’язку утримувати матір, батька та обов’язку брати участь у додаткових витратах, якщо буде встановлено, що мати, батько не сплачували аліменти на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, і така заборгованість є непогашеною на момент прийняття судом рішення про визначення розміру аліментів на батьків. Це можна підтвердити довідкою, виданою органом державної виконавчої служби чи приватним виконавцем у порядку, встановленому законом.

Надія Федориненко

Начальник Криничанського бюро правової допомоги
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор