www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 26 квітня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Звернення представників ініціативної групи депутатів Криничанської районної ради до виборців Криничанського району
Версія для друку Написати листа

Шановні виборці Криничанського району!

Ініціативна група депутатів Криничанської районної ради хоче довести до вашого відома про неправомірні дії голови районної ради Н. С. Кобзар, які протягом останнього року мають місце в районі. Це змусило нас звернутися до районної ради про скликання позачергової сесії з винесенням на чергу дня питання про звільнення її з посади голови районної ради, так як без вирішення даного питання робота районної ради унеможливлюється.
Тричі ми зверталися з відповідними зверненнями про її звільнення, але, враховуючи складність законодавчих норм, голова районної ради Кобзар маніпулює регламентом районної ради з метою будь-якою ціною залишатися на посаді.
В силу таких обставин ми намагаємося, але не маємо можливості реалізувати своє право достроково припинити повноваження та звільнити голову районної ради.
Переконливим прикладом стало третє звернення ініціативної групи депутатів районної ради про скликання позачергової сесії районної ради згідно чинного законодавства.
Голова районної ради Кобзар грубо порушила законодавчі норми, проігнорувала рішення Баглійського суду м. Кам’янське, де було чітко роз’яснено процедуру реалізації нашого права.
Оприлюднивши 28.03.2017 року після 17.00 год. на офіційному сайті району розпорядження голови районної ради про скликання п’ятнадцятої позачергової сесії районної ради VІІ скликання на 29 березня 2017 року, вона навмисне унеможливила нам оскаржити дане розпорядження в суді.
На ранок 29.03.2017 року ми вимушені були подати відповідне звернення про усунення порушень чинного законодавства безпосередньо голові районної ради та звернутися з ним на сесії районної ради. Але Кобзар Н.С., нехтуючи нормами діючого законодавства та ігноруючи наше звернення, безпідставно закрила сесію. Ми не визнаємо легітимним закриття сесії, так як не виконано вимоги, викладені у зверненні про оголошення перерви. Тому ми залишаємо за собою право проведення позачергової п’ятнадцятої сесії після перерви 04 травня 2017 року з питання «Про дострокове припинення повноважень та звільнення з посади голови Криничанської районної ради Кобзар Наталі Станіславівни».
Абсолютна більшість депутатів районної ради налаштована на конструктивну роботу по розбудові Криничанського району, але особиста деструктивна позиція та амбіції голови районної ради Кобзар перешкоджають нам у цьому.
Тому ми не маємо ніякого наміру в подальшому працювати в депутатському корпусі районної ради під головуванням даної посадової особи.
Нижче подаємо вам для ознайомлення текст звернення до голови районної ради.

Голові Криничанської районної ради

ЗВЕРНЕННЯ

Депутатами Криничанської районної ради 15 березня 2017 року до виконавчого апарату ради, на ім’я голови ради, подано вимогу про скликання позачергової сесії Криничанської районної ради із включенням до порядку денного питання «Про дострокове припинення повноважень та звільнення з посади голови Криничанської районної ради Кобзар Наталі Станіславівни».
Відповідно до положень ч.4 ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у своїй діяльності голова ради є підзвітним раді та може бути звільнений з посади радою шляхом таємного голосування. Питання про звільнення голови ради може бути внесено на розгляд ради на вимогу не менш як третини депутатів від загального складу ради.
Розпорядження про скликання сесії видано 28.03.2017 року, проведення пленарного засідання сесії призначено на 29.03.2017 року.
Однак, постановою Баглійського районного суду м. Кам’янське від 16 грудня 2016 року, яка набрала законної сили та не була скасована, врегульовано правовідносини, які відносяться до порядку скликання сесій Криничанської районної ради та оприлюднення проектів нормативно-правових актів.
Зокрема, скасовуючи рішення одинадцятої позачергової сесії Криничанської районної ради від 01.11.2016, Баглійський районний суду визначив, що відповідно до частини 3 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» - проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
Невідкладному оприлюдненню підлягає будь-яка інформація про факти, що загрожують життю, здоров'ю та/або майну осіб, і про заходи, які застосовуються у зв'язку з цим.
Згідно пункту 16.1 статті 16 Регламенту районної ради VII скликання - пропозиції до проекту порядку денного сесії Ради вносяться головою Ради, депутатами, постійними комісіями та головою районної державної адміністрації. Пропозиції вносяться не пізніше як за 20 робочих днів до відкриття сесії. Проекти актів Ради оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки. Документи, що подаються до Ради пізніш як за 20 днів до відкриття сесії, на розгляд сесії та постійних комісій Ради не виносяться.
Оскільки проект рішення Криничанської районної ради не було оприлюднено за 20 робочих днів до дня проведення позачергової сесії, то вважаємо, що є необхідність оголосити у роботі пленарного засідання сесії перерву для оприлюднення проекту рішення «Про дострокове припинення повноважень та звільнення з посади голови Криничанської районної ради Кобзар Наталі Станіславівни» на офіційному сайті Криничанської районної ради та в районній газеті « Нові рубежі».
Окрім того, проект рішення повинний бути погоджений постійною комісією ради з питань регламенту, депутатської етики, правової політики та боротьби із злочинністю.
Відповідно до положень п.14.2 Регламенту Криничанської районної ради У необхідних випадках за рішенням Ради під час проведення пленарного засідання можуть бути проведені окремі або спільні засідання постійних комісій, а також оголошені додаткові перерви в роботі сесії з визначенням у кожному випадку їх тривалості.
Одноразові зміни часу роботи можуть здійснюватися за рішенням Ради. Таке рішення приймається у порядку, передбаченому для вирішення процедурних питань, а відповідно до п.14.3 за вмотивованим зверненням двох або більше уповноважених представників зареєстрованих депутат­ських фракцій (груп) головуючий на пленарному засіданні Ради зобов'язаний оголосити позачергову перерву у пленарному засіданні Ради. Правом на оголошення позачергової перерви з одного питання депутатська фрак­ція чи група може скористатися лише один раз протягом пленарного засідання.
Виходячи із наведеного вимагаємо оголосити у роботі пленарного засідання п’ятнадцятої позачергової сесій Криничанської районної ради сьомого скликання перерву до 04 травня 2017 року для оприлюднення проекту рішення «Про дострокове припинення повноважень та звільнення з посади голови Криничанської районної ради Кобзар Наталі Станіславівни» на офіційному сайті Криничанської районної ради та в районній газеті « Нові рубежі».
За дорученням ініціативної групи районної ради у складі 23 депутатів

Голова фракції партії БПП «Солідарність»
В.І. Миколайчук

Голова фракції партії «Відродження»
І.А. Майборода

«29» березня 2017 року
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор