www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 5 грудня 2021 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Начальник Криничанського бюро правової допомоги інформує
Версія для друку Написати листа

Багатьох мешканців турбує питання: «Чи можна дарувати пай, це ж така сама приватна власність як і будинок?» - пропонуємо розібратися в законодавстві.
Стосовно договору дарування слід відмітити, що така угода спрямована на відчуження майна. За договором дарування дарувальник передає або зобов’язується передати в майбутньому обдаровуваному безоплатно майно (дарунок) у власність. Договір дарування, як і договір купівлі-продажу, спрямований на припинення права власності у дарувальника й виникнення права власності в обдарованої особи з тією лише різницею, що договір дарування завжди є безоплатним, а тому дарувальник не має права вимагати від обдарованої особи зустрічних дій.
У нашому випадку, під дарунком розуміється земельна ділянка сільськогосподарського призначення. Такі землі мають цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. В розділі Х Земельного кодексу України (Перехідні положення), вказано, що до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2020 року, не допускається:
купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну (міни) земельної ділянки на іншу земельну ділянку з однаковою нормативною грошовою оцінкою або різниця між нормативними грошовими оцінками яких становить не більше 10 відсотків та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам - учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.
Купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), запроваджується за умови набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2020 року, в порядку, визначеному цим Законом.
Угоди, укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), в частині їх купівлі-продажу та іншим способом відчуження, а так само в частині передачі прав на відчуження цих земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення).
Слід зазначити, що такі обмеження будуть діяти до 01 липня 2021 року, згідно Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».
Отже, подарувати пай в даний момент відповідно до законодавства України неможливо, але в той же час не заборонена передача його в спадщину.
Надія Федориненко
Начальник Криничанського бюро правової допомоги
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор