www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 23 жовтня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
КРИНИЧАНСЬКА РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ: Відбувся районний семінар керівників закладів загальної середньої освіти за темою «Упровадження автономії закладу освіти – нові виклики часу»
Версія для друку Написати листа

11 квітня 2019 року в Криничанській райдержадміністрації відбувся районний семінар керівників закладів загальної середньої освіти за темою «Упровадження автономії закладу освіти – нові виклики часу».
Участь у семінарі взяла заступник голови райдержадміністрації Антоніна Іванівна Лісовець, яка передала вітання від голови райдержадміністрації, депутата районної ради Олега Васильовича Гапіча, побажала плідної роботи, зауважила на актуальності питання, яке розглядалося. Адже не кожен сільський заклад може мати автономію (чисельність учнів має перевищувати 150 чол.).
Фінансуються такі заклади з районного бюджету і кошти використовуються на забезпечення підвозу учнів, опалення, організацію харчування, зокрема, учнів пільгових категорій.
Антоніна Іванівна торкнулася і питань забезпечення учнів першого класу нової української школи комп’ютерною технікою, дидактичними матеріалами та меблями, кошти на закупівлю яких виділяються з державного бюджету за умови співфінансування з місцевих бюджетів.
Заступник голови райдержадміністрації також звернула увагу на необхідність ефективного та раціонального використання бюджетних коштів.
Методист методичного кабінету при відділі освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Юлія Григорівна Мирошниченко зупинилася на питаннях закінчення поточного 2018-2019 навчального року, зокрема, виконання навчальних програм, підготовки до проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.
Директор Кудашівської СЗШ Світлана Василівна Кварцяна ознайомила керівників закладів загальної середньої освіти з теоретичними та практичними підходами до реалізації шкільної автономії, поділилася надбаннями та здобутками очолюваного навчального закладу в даному плані, а також висловила власну точку зору про те яким має бути директор нової української школи.
До обговорення питання фінансової автономії закладів загальної середньої освіти долучилася бухгалтер даної школи Зоя Леонідівна Кривохатько, яка порекомендувала якими нормативними документами з автономії ведення бухгалтерського обліку та складання звітності слід керуватися, як розробити положення про бухгалтерську службу закладу загальної середньої освіти, який є автономний шлях запровадження фінансової автономії.
Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Дмитрівна Одринська підкреслила, що Новий закон «Про освіту» значно збільшує академічну, кадрову, фінансову, організаційну автономію закладів освіти.
Надання свободи закладу освіти призведе до посилення відповідальності педагогічних колективів, координації зусиль школи та батьків. Самоврядування – необхідна умова ефективної школи, а управлінські рішення мають прийматися на основі реальної ситуації школи.
Адже при відсутності свободи у шкільній освіті скорочується доля відповідальності безпосередньо самих учасників педагогічного процесу – школи та родини. Отже, можливість самостійно розпоряджатися коштами призведе до ефективного використання основних фондів, до створення бюджетів розвитку.

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор