www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 22 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
В Криничанській райдержадміністрації проведено урочистий пленум з нагоди відзначення 30-ї річниці створення Криничанської районної організації ветеранів України
Версія для друку Написати листа

Ви працею повагу заслужили,
Турботою і вірою в життя,
Людські ви долі світлими робили,
І відкривали їм щасливе майбуття.

      - Саме такими словами на адресу ветеранів Криничанщини розпочали
урочистий пленум з нагоди відзначення 30-ї річниці створення районної організації ветеранів України ведучі заходу - культорганізатор та методист художньо-естетичного відділу Криничанського Центру учнівської молоді Ольга Олександрівна Надригайло та Людмила Олександрівна Сучкова.
Вони говорили про активність ветеранів у суспільно-політичному житті району впродовж трьох десятиліть, яка просто вражає, адже ветерани своїм прикладом, своєю енергією та завзятістю надихають молодші покоління на добрі справи по розбудові рідного краю.
Численні слайди відображали ці етапи ветеранської діяльності. Гордо і велично спливали на портретах перед присутніми у залі постаті земляків, на грудях яких засяяли зірки за подвиги у Другій світовій війні та гідні трудові справи.
Зворушливі слова на адресу ветеранів говорив у своєму виступі голова райдержадміністрації Олег Васильович Гапіч, який відзначив, що на сьогодні горде і почесне слово «ветеран» об’єднує всіх, хто своє життя присвятив служінню Криничанщині, Дніпропетровщині та Україні, чиєю працею докладалися зусилля, щоб рідний край ставав міцнішим і заможнішим, чиїм трудом в районі збудовано чимало об’єктів соцкультпобуту, житлових будинків, прокладено дороги і газопроводи, вирощено тисячі тонн самого святого на землі – хліба, який є в достатку на кожному столі, виховано не одне покоління.
В усьому, до чого торкнулися їхні руки, залишилася частка їхньої душі. І саме підґрунтям всіх трудових здобутків на теренах району є ветерани та їх багатий життєвий і професійний досвід.
Тож керівник районної виконавчої влади підкреслив, що кожне таке зібрання нагадує про синівський борг перед ветеранами – шанованими у нашому суспільстві людьми та висловив задоволення, що не стоять осторонь інтересів ветеранів народний депутат України Валентин Володимирович Дідич, депутат обласної ради від БПП «Солідарність» Сергій Васильович Кисіль та наш земляк-криничанець, ветеран Служби Безпеки України Віталій Вікторович Криворучко, які всебічно допомагають цій категорії громадян і, звичайно, сільські голови та голови об’єднаних громад, що постійно співпрацюють з ветеранами на місцях.
Олег Васильович Гапіч ініціював на даному заході збільшення фінансової підтримки районної організації ветеранів України з районного бюджету до 25 тис. грн. на рік.
Із звітною доповіддю про тридцятилітню діяльність ветеранської організації в районі виступив голова районної організації ветеранів України Федір Пантелійович Іванов, який згадав своїх попередників та людей, котрі пліч-о-пліч працювали з ним на благо ветеранів району.
- Не зачерствіли душі сивочолих ветеранів від пережитих труднощів, випробувань, негараздів, не розгубили вони тепло своїх сердець на життєвих дорогах, а навпаки, своєю душевною щедрістю є прикладом для молодих поколінь і займаються національно-патріотичним вихованням серед юнаків та дівчат, які приймають естафету старших, - сказав він.
Із вдячністю називав Федір Пантелійович імена активістів ветеранського руху в районі: Івана Єгоровича Буза - першого голови районної організації впродовж 16 років та його заступника – Григорія Никифоровича Ткаченка, які створили хор ветеранів та побували з ним у всіх громадах та школах району; Олександри Йосипівни Василенко, удостоєної ордена Княгині Ольги, котра 15 років поспіль виконувала обов’язок секретаря районної організації і ввела в практику роботи зустрічі двох поколінь: ветеранів та учнівської молоді, а ще тривалий час очолювала районний історико-краєзнавчий музей; Якова Григоровича Токарєва, який у роки війни дійшов до Берліна і свій підпис залишив на стінах Рейхстагу; Володимира Федоровича Зікрача, що був улюбленцем молодого покоління, яке любило слухати вірші у його виконанні про Перемогу та розповіді про визволення Санкт-Петербурга (Ленінграда).
Озвучено було у виступі Федора Пантелійовича імена Степана Павловича Олійника, Юхима Митрофановича Мисника, Григорія Степановича Калістого, Григорія Кириловича Дмитренка, які у 1943 році брали участь у форсуванні річки Дніпро на Аульському плацдармі та внесли вагомий вклад у військово-патріотичне виховання підростаючого покоління.
Згадав він і музичних керівників хору ветеранів Анатолія Харитоновича Мариниченка, Олександра Володимировича Крохмаля, Станіслава Павловича Кошака, які вміло готували виступи колективу, а також народний театр Олександра Мусійовича Боженка та його самодіяльних артистів - ветеранів війни та праці.
Зазначив Федір Пантелійович, що член президії районної ради ветеранів Володимир Микитович Забора має 14 авторських свідоцтв та винаходів, видав науково-популярні книжки «Гіпотези про Землю» та «Незабутнє» зі спогадами учасників бойових дій 1941-1945 років, які знайшли своїх читачів у бібліотеках, школах, на підприємствах, а також отримали їх учасники бойових дій Другої світової війни.
До привітань на адресу ветеранів долучилися: помічник депутата Дніпропетровської обласної ради від БПП «Солідарність» Сергія Васильовича Кисіля Артем Володимирович Марченко, який вручив грошову відзнаку Федору Пантелійовичу Іванову та зауважив, що наш обласний депутат подбав про передплату періодичних видань для ветеранів, зокрема, газет «Нові рубежі», «Зоря», «Ветеран України»; депутат районної ради, керівник районного штабу політичної партії «Відродження» Ігор Анатолійович Майборода, який відзначив всебічну підтримку старшого покоління Криничанщини ветераном Служби Безпеки України, земляком-криничанцем Віталієм Вікторовичем Криворучком, котрий на знак великої поваги до захисників рідного краю у роки Другої світової війни відремонтував меморіал загиблим воїнам у райцентрі; начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Василь Іванович Миколайчук, який влучно сказав, що воїни АТО нині гідно продовжують справи ветеранів, відстоюючи мир і спокій громадянам на сході України та захищаючи територіальну цілісність держави від зовнішньої агресії; начальник управління Пенсійного Фонду України в Криничанському районі Ніна Максимівна Шрам; начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ганна Вікторівна Манко та голова районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» Юрій Валентинович Пархоменко, який, до речі, подарував районній організації ветеранів України кілька власних книг.
Ведучі заходу теплі слова сказали про керівників служб, які тісно співпрацюють з ветеранами: директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в Криничанському районі Валентину Гаврилівну Стародубцеву, очолювана якою служба вишукує всі можливості аби ця соціально-побутова допомога малозабезпеченим пенсіонерам, інвалідам була більш відчутною, та керівника районного товариства Червоного Хреста Ніну Іванівну Бородай, в обов’язках якої волонтерський рух і сама вона з психологічною налаштованістю, умінням спілкуватися з людьми похилого віку є для ветеранів сонячним промінчиком на похмурому небі.
Яскравого колориту даному заходу надали учасники художньої самодіяльності – юні вокалісти Затишнянської СЗШ, гуртківці Криничанського Центру учнівської молоді Анна Недоступ, Світлана Пархомук та Наталія Кобилько (вчитель музики та керівник гуртка Надія Олександрівна Феленко) та члени вокального колективу районного Будинку культури «Душі криниця» (керівник Алла Максимівна Козленко), які порадували чудовим співом, змістовним репертуаром, задушевними українськими піснями.
По закінченню заходу ветерани разом із заступником голови райдержадміністрації Антоніною Іванівною Лісовець поклали квіти до підніжжя меморіалу загиблим воїнам в смт Кринички, вклонилися пам’яті воїнів Другої світової війни із вдячністю за відвойований мир.
Учасники урочистого пленуму з нагоди відзначення 30-ї річниці створення районної організації ветеранів України покидали цей захід з піднесеним настроєм, вірою в кращий завтрашній день, надіями на успіхи та гаразди.
Наші представники старшого покоління дійсно гідні найвищого слова похвали і поваги.
Нехай молодь Криничанщини гідно приймає естафету старших та примножує славу своїх батьків!

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор