www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 21 травня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Профілактика сказу
Версія для друку Написати листа

Сказ - одна з найнебезпечніших вірусних хвороб спільних для тварин та людей.
Розповсюдження сказу в світі має глобальний характер, проте роль окремих видів тварин в цьому неоднозначна. В більшості Європейських країн головну роль, як джерело і резервуар інфекції, відіграють дикі м'ясоїдні, головним чином лисиці.
Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких є пероральна імунізація диких м'ясоїдних тварин.
В цьому році в Криничанському районі планується провести пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин. Для імунізації використовуються спеціальні приманки . Приманка – це брикет з білкової сировини, має специфічний запах. В середині брикета знаходиться блістер з вакциною.
Для більш ефективного проведення імунізації планується залучити авіацію – як найбільш економічний спосіб розподілу приманок, при якому особливої уваги надається території перебування лисиць( балки, окраїни сіл, посадки та окремі групи дерев, і т.д.). Літак буде обладнано спеціальним станком, який кожну секунду буде «вистрілювати» по брикету приманки з вакциною. Оминаючи водойми та населенні пункти планується «засіяти» територію району вакциною від сказу.
До населення району звертаємося з проханням не чіпати такі приманки, не збирати та не знищувати їх. Також звертаємося до батьків неповнолітніх дітей –просимо провести з ними роз’яснювальні бесіди про правила поводження з приманками.

Лікар ветеринарної медицини – епізоотолог
Зоріна Ксенія Михайлівна.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор