www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 24 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Звернення голови Криничанської райдержадміністрації О.В. Гапіча до земляків-криничанців з нагоди відзначення Дня пам’яті Героїв Крут
Версія для друку Написати листаШановні земляки-криничанці!

День пам’яті Героїв Крут в українському календарі є історичною датою, яка нагадує нам про невмирущі подвиги захисників Вітчизни.
29 січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути (130 км на північний-схід від Києва) стався бій між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, гімназистами, які захищали підступи до Києва.
Бій тривав 5 годин. В історичному плані він набув особливого значення завдяки героїзму української молоді, яка загинула у нерівному бою з більшовиками.
Після підписання Брестського миру 19 березня 1918 року в Києві відбувся урочистий похорон на Аскольдовій горі полеглих у бою під Крутами бійців.
99 років тому у битві під Крутами українці стримали на декілька днів наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.
Вшановуючи пам'ять Героїв Крут, ми говоримо про доблесть молодих людей, які мріяли і боролися за сильну Українську державу. Їхній подвиг — це свята справа для всіх, хто живе на українській землі, шанує історію і є частинкою великої української нації.
Герої Крут є одними з перших, хто віддали своє життя за новопроголошену Українську державу.
Минуло майже століття з тих пір, а ми знову, як і Герої Крут, змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв на сході України в зоні АТО.
Новітні Герої своєю жертовністю теж бережуть Україну від найбільшої загрози – втрати її незалежності.
У квітні 2014 року українська земля зіткнулася з підступною кремлівською агресією.
За шість черг мобілізації на військову службу, на захист України у зону АТО з Криничанського району пішли 391 чоловік. З них 57, тобто кожний сьомий, добровольці.
Вони довели, що є сильними, мужніми, відважними людьми, які здатні захистити свою країну та свої родини від ворога.
Їх подвиги увійдуть в історію району. Чимало серед них на даний час служать на контрактній основі.
Зичу віри у краще майбутнє нашої країни і нашої Криничанщини.
І бажаю всім землякам-криничанцям міцного здоров’я, громадянської активності, мудрості, виваженості та успіхів у всіх справах і починаннях.
Вічна пам’ять нашим воїнам, які полягли за свободу і незалежність країни!
Шануймо нашу історію – доблесну, героїчну, зі славними сторінками кращих бойових і трудових традицій!

                  О.В. ГАПІЧ,
голова Криничанської райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор