www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 22 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Громадське обговорення стосовно будівництва православного храму відбулося в смт Кринички
Версія для друку Написати листа

Ми щиро радіємо успіхам, пишаємося нашими звершеннями, із гордістю розповідаємо друзям про чудове селище Кринички, яке виникло понад два століття тому на території, де проходив Великий чумацький шлях і в долині річки Мокра Сура було безліч незамерзаючих джерел із смачною питною водою. Це селище рідне для всіх, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися назавжди в Криничках.
Не одне покоління людей творило історію Криничок, передавало у спадок кращі традиції, звичаї, побут.
Знаємо, що у 1806 році в Криничках була збудована церква Покрови Пресвятої Богородиці і їй належало разом з церковно-приходською школою 1905 десятин землі. Перед війною церкву було зруйновано, а зараз на тому місці височить меморіал воїнів, загиблих у Другій Світовій війні.
Промайнули десятиліття, і настав час для спорудження нового, сучасного храму у самому серці Криничок.
Голова райдержадміністрації Олег Васильович Гапіч, який проявляє турботу про покращення інфраструктури у райцентрі, щоб мешканці мали надійні послуги, всілякі зручності і комфорт, запропонував взятися за цю благородну справу для Криничанської об’єднаної територіальної громади депутату Дніпропетровської обласної ради від БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» Сергію Васильовичу Кисілю, який не словом, а ділом допомагає району та його мешканцям. Адже усвідомлює, що має зусилля, практичний досвід і бажання для того, щоб разом з криничанцями, які довірили йому мандат депутата, працювати заради покращення життя в цьому краї.
Погляди у них спільні: духовна святиня повинна бути збудована в селищі для нащадків, і Богослужіння у новозбудованому храмі наповнюватимуть серця прихожан благородством, наснажуватимуть любов’ю до України, рідного краю, своєї родини, даруватимуть духовні сили, мудрість, виваженість у діях та вчинках, вестимуть до взаєморозуміння.
У липні 2016 року єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон освятив місце будівництва храму - церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Над присутніми в ту мить пролетів лелека – птах, який несе благу вість. Залишилось, здавалось би, одне: дякувати депутату, бажати йому сил і наснаги для втілення в життя благородної справи.
Та всупереч цьому виникли деякі непорозуміння в громаді: не всі люди схвалили будівництво православного храму, окремим це не до душі і серця.
31 січня 2017 року на громадське обговорення з даного приводу зібралися в районному Будинку культури 55 небайдужих мешканців смт Кринички та населених пунктів, що входять до складу об’єднаної громади.
Переконливо говорив про доцільність цього храму Благочинний Криничанського району, настоятель УПЦ КП, ієрей отець Віталій, довів присутнім, що паралельно поряд з храмом діятиме і недільна церковна школа для дітей.
А голова СТОВ «Лада», Заслуженний працівник сільського господарства України Михайло Олексійович Мариниченко та його заступник Анатолій Іванович Тіткін завірили, що керівники агроформувань району не залишаться осторонь зведення храму і нададуть посильну фінансову допомогу.
Виступили на зібранні 18 чоловік, які схвалили дану ідею. Адже це не принесе ніякої шкоди довкіллю, не пошкодить ніякі комунікації, лише навпаки – покращить паркову зону, де відпочивають мешканці райцентру.
Ставили питання й на голосування. 50 учасників громадського обговорення висловилися за зведення православного храму у серці Криничок і лише 5 чоловік не розділили свою позицію з абсолютною більшістю.
Є впевненість: зібралися недарма: люди розуміють вічні духовні цінності і хочуть миру, злагоди, порозуміння в суспільстві.
Тож нехай Боже благословення завжди буде з нашими земляками і Україною, оновлює духовні сили на добрі справи та береже рідний край і Українську державу.

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор